Strajk w Ruchu zakończony

Strajk w Ruchu zakończony
W ostatnich dniach w klubie z Cichej panowała wielka niepewnośćFot. Marcin Bulanda

Pracownicy Ruchu Chorzów wrócili w piątek do pracy, a piłkarze przygotowują się do sezonu. Pierwszy mecz – w Pucharze Polski – drużyna rozegra 7 sierpnia w Częstochowie.

Ponad dwa tygodnie trwał strajk w klubie z Cichej. 17 lipca pracownicy opuścili swoje stanowiska, domagając się wypłaty zaległych pensji. Zapowiedzieli, że wrócą do pracy, jeśli otrzymają wyrównanie do maja br. Do strajku dołączyła się także pierwsza drużyna, która nie rozegrała ostatniego sparingu przed startem sezonu.

Zobacz także: Strajkujący pracownicy Ruchu biją na alarm. „Klub na skraju upadku”

W piątek pracownicy klubu z Cichej poinformowali o zakończeniu strajku pracowników. „Pierwsza bitwa wygrana. Ruszamy!” – to tytuł komunikatu, który ukazał się na oficjalnej stronie Ruchu.

„Dzięki determinacji całej załogi i wiceprezesa Marcina Waszczuka oraz wsparciu akcjonariuszy w ostatnich dniach do klubu trafiły środki, które pozwoliły na spełnienie postulatów stawianych przez pracowników – spłacenia części zaległych pensji oraz zabezpieczenia funduszy na najpilniejsze działania operacyjne. Nasza sytuacja wciąż jest trudna, jednak jako pracownicy widzimy szansę na uratowanie Ruchu przed upadkiem i zdecydowaliśmy się podjąć rękawicę” – to kolejny fragment oświadczenia pracowników Ruchu.

Tymczasem drużyna prowadzona przez Łukasza Beretę przygotowuje się do startu w rozgrywkach III ligi. Pierwsze dwa mecze zostały przełożone, więc Ruch zobaczymy w walce o punkty (jeśli klub zachowa licencję – więcej o tym tutaj) 17 sierpnia, w meczu z Foto-Higieną Gać na Cichej.

Wcześniej „Niebiescy” zagrają w rundzie wstępnej Pucharu Polski – na wyjeździe ze Skrą Częstochowa (7 sierpnia).

„W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować za okazaną wyrozumiałość, za każdą pomoc, za każdy gest wsparcia i solidarności, których doświadczyliśmy w ostatnich dniach i które dodają nam wiary w powodzenie misji ratowania Ruchu. Walczymy dalej!” – napisali na koniec pracownicy Ruchu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa