Chorzowska Dycha. Już tylko niespełna 100 miejsc. Poznaj trasę

Chorzowska Dycha. Już tylko niespełna 100 miejsc. Poznaj trasę
1 września zawodnicy pobiegną m.in. ulicą WolnościFot. Paweł Mikołajczyk

Już ponad 200 osób znajduje się na liście startowej pierwszej Chorzowskiej Dychy. Bieg odbędzie się 1 września – start zaplanowano na Rynku, a metę na stadionie przy ul. Lompy.

Chorzowska Dycha to nowy punkt w kalendarzu imprez Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Będzie to pierwszy bieg na dystansie 10 km organizowany ulicami naszego miasta (w marcu jest wprawdzie Bieg Wiosenny, ale jego trasa wiedzie głównie alejkami Parku Śląskiego).

Od kilkunastu dni trwają zapisy. Organizatorzy przewidzieli 300 miejsc i wszystko wskazuje na to, że trzeba się będzie pospieszyć. Wolnych miejsc pozostało bowiem już tylko 95 (stan na sobotę, godz. 21). Opłata startowa – do 25 sierpnia – wynosi 40 zł (rejestracji można dokonać tutaj).

– Nie przewidujemy zwiększenia limitu. Pierwszą edycję traktujemy jako sprawdzian. Mamy już natomiast plany na kolejne lata. Chorzowska Dycha będzie bowiem organizowana cyklicznie, w przyszłym roku najprawdopodobniej w maju – informuje Jarosław Barteczko, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu.

Bieg rozpocznie się 1 września o godz. 11.00 na chorzowskim Rynku, a zakończy na stadionie przy ul. Lompy. Znamy już przebieg trasy (dokładna mapa zamieszczona zostanie najpóźniej na 10 dni przed zawodami).

– Zawodnicy pobiegną ulicą Wolności, następnie m.in. ulicami Zjednoczenia, Powstańców, Sobieskiego, Krzywą – w kierunku Parku Róż. Obiegną staw, a następnie ulicami Cmentarną, Przy Gazowni i Urbanowicza wrócą w stronę Rynku. Przy Poczcie Głównej zakończy się pierwsza z dwóch 4,5-kilometrowych rund. Po przebiegnięciu drugiej rundy biegacze udadzą się w stronę stadionu przy ul. Lompy – opisuje Jarosław Barteczko.

Wszyscy, którzy ukończą bieg (w limicie czasowym wynoszącym 1,5 godziny) otrzymają pamiątkowy medal, a także posiłek regeneracyjny. Dla najlepszej trójki wśród mężczyzn oraz kobiet przygotowano atrakcyjne nagrody. Ponadto wyłoniona zostanie najlepsza trójka spośród chorzowianek i chorzowian. Regulamin Chorzowskiej Dychy przeczytać można tutaj.

Dodajmy, że równo dwa tygodnie po Chorzowskiej Dysze odbędzie się w naszym mieście inna impreza sportowo-rekreacyjna. Mowa o trzeciej edycji Chorzowskiego Rajdu Rowerowego (15 września).

-Rajd będzie miał formę „podchodów”. Uczestnicy znają jedynie miejsce startu – Rynek. Później zaś, na podstawie rebusów, będą odgadywać miejsca, do których pojadą – tłumaczy Jarosław Barteczko.

O biegu i rajdzie będziemy informować na naszym portalu na bieżąco.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa