Reklama:


Tour de Pologne. Kolarze przejechali przez Chorzów. W poniedziałek start na Śląskim

Paweł Franczak z Reprezentacji Polski oraz Francuz Charles Planet jako pierwsi pojawili się na ulicach ChorzowaFot. Mariusz Banduch

Najpierw dwóch uciekinierów, w tym Polak Paweł Franczak, a później barwny peleton – tak wyglądał przejazd kolarzy przez Chorzów podczas 2. etapu Tour de Pologne.

Podczas 76. Tour de Pologne mieszkańcy Chorzowa mają okazję dopingować kolarzy aż na dwóch etapach. Pierwsze emocje już za nami. W niedzielę – podczas drugiego etapu z Tarnowskich Gór do Katowic – bohaterowie największego wyścigu w Polsce pokonali ulicami naszego miasta nieco ponad 5 kilometrów.

Spora grupa kibiców zgromadziła się na ulicy Krzyżowej (m.in. przy kościele pw. św. Józefa). Wypatrywali kolarzy, którzy mieli przyjechać od strony Bytomia, ulicą Łagiewnicką. – Jadą już? – to pytanie powtarzało się wielokrotnie.

Wreszcie, krótko przed godziną 17, wyłonili się pierwsi zawodnicy. Była to dwójka uciekinierów – Paweł Franczak z Reprezentacji Polski oraz Francuz Charles Planet (Team Novo Nordisk). Mieli oni nieco ponad dwie minuty przewagi nad peletonem.

Następnie kolarze przecięli skrzyżowanie z ulicą Katowicką i udali się – m.in. ulicami Stabika, Stacyjną i Legnicką w kierunku Siemianowic Śląskich.

W poniedziałek kibiców z Chorzowa czeka druga – znacznie większa – dawka emocji. Na Stadionie Śląskim odbędzie się start honorowy do trzeciego etapu (z metą w Zabrzu). Peleton przejedzie przez Rynek, a następnie na ul. Katowickiej rozpocznie się ściganie (tzw. start ostry). Kolarze pojadą do Chorzowa Starego, wrócą do Parku Śląskiego, gdzie na bieżni Stadionu Śląskiego powalczą o punkty na premii specjalnej z okazji 100-lecia Powstań Śląskich. Po opuszczeniu „Kotła czarownic” zobaczyć ich będzie można m.in. na Klimzowcu i w Chorzowie Batorym – szczegółowy przebieg poniedziałkowego etapu zamieściliśmy w poniższym linku.

Czytaj także: Tour de Pologne przez dwa dni w Chorzowie. Sprawdź, gdzie zobaczysz kolarzy

Organizatorzy zapraszają kibiców od godz. 13.00 na Stadion Śląski. Będzie można zrobić zdjęcia i zdobyć autografy uczestników wyścigu. Start honorowy odbędzie się ok. godz. 14.50, zaś start ostry – na ul. Katowickiej – o godz. 15.05.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z II etapu Tour de Pologne – autorami zdjęć z ulicy Krzyżowej są nasi fotoreporterzy Mariusz Banduch i Paweł Mikołajczyk.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości