Reklama:


Mówił, że łapie oszustów, sam się nim okazał. Staruszka mogła stracić 20 tysięcy

Mówił, że łapie oszustów, sam się nim okazał. Staruszka mogła stracić 20 tysięcy
Fałszywemu policjantowi grozi do 8 lat pozbawienia wolnościFot.: KMP w Chorzowie

Właściwa reakcja pracowników banku i zawiadomienie chorzowskich policjantów doprowadziło do zatrzymania 23-latka, który podszywał się pod funkcjonariusza policji. Mężczyzna chciał wyłudzić od 80-latki 20 tys. zł.

Do 80-letniej mieszkanki miasta zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji. Przedstawił się stopniem oraz imieniem i nazwiskiem. Nieznajomy wypytywał chorzowiankę o jej majątek. Twierdził, że prowadzi sprawę przeciwko oszustom. Następnie przekonał seniorkę, aby pojechała do banku po pieniądze i przekazała mu 20 tysięcy złotych.

– Kobieta zaufała rozmówcy i zrobiła, o co prosił. Na szczęście podejrzliwa pracownica banku zorientowała się, że kobieta mogła paść ofiarą oszusta i natychmiast skontaktowała się z dyżurnym chorzowskiej „dwójki” – relacjonuje asp. Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy chorzowskiej komendy.

Dzięki temu seniorka nie straciła swoich oszczędności, a fałszywy policjant został zatrzymany. Śledczy szybko ustalili, że nie było to jego jedyne przewinienie. Dzień wcześniej w ten sam sposób próbował oszukać 83-letnią mieszkankę Chorzowa.

Oszust usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany, grozi mu teraz do 8 lat więzienia. Kolejny raz prawidłowa reakcja pracowników banku udaremniła oszustwo, a kobieta nie straciła gotówki.

– Przypominamy, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie gotówki, czy przelew na konto – apeluje asp. Imiołczyk

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości