Reklama:


Kiedyś na Wolce, a dziś…? Wyczekiwany obiekt wraca do Chorzowa

Kiedyś na Wolce, a dziś…? Wyczekiwany obiekt wraca do Chorzowa
McDonald's działał w budynku przy ul. Wolności 12 od 20 lat. Była to pierwsza restauracja tej sieci w naszym mieście i jedna z pierwszych w regionie.Fot.: Mariusz Banduch/Archiwum

Przy Drogowej Trasie Średnicowej trwa budowa restauracji McDonald’s. To pierwszy tego typu obiekt przy DTŚ i powrót drugiej lokalizacji tej marki w mieście.

Od czasu gdy zamknięto McDonalda na ulicy Wolności, mieszkańcy mieli wątpliwości czy w zamian powstanie inny. Teraz sprawa jest jasna. Budowa trwa, a będzie to pierwszy McDonald bezpośrednio przy Drogowej Trasie Średnicowej. Oprócz tego, w Chorzowie otwarta jest jeszcze jedna restauracja tej sieci. Znajduje się na ulicy Katowickiej 118.

Na Śląsku McDonald’s ma 63 lokale. Jest to chętnie odwiedzane miejsce przez konsumentów, ale także przez potencjalnych pracowników. W samej Polsce restauracja zatrudnia ponad 25 000 osób, a każdego dnia obsługuje prawie pół miliona gości. Budowa jednego McDonalda to koszt około 6-7 milionów złotych.

Czytaj też: 20 lat był tu Mc Donald’s. Teraz będzie…

Przypomnijmy, że McDonald na ul. Wolności 12 został zamknięty w 2014 roku. Po 20 latach działalności, nie przedłużono umowy na kolejny okres dzierżawy. Do budynku został przeniesiony bank ING, który funkcjonuje do dziś. Mieszkańcy jednak wyraźnie sygnalizowali niezadowolenie z powodu zamknięcia popularnej restauracji.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa