Reklama:


Komisja ukarała Ruch. Strata punktów i grzywna

Komisja ukarała Ruch. Strata punktów i grzywna
Ruch rozpocznie sezon ligowy - 17 sierpnia na stadionie przy Cichej - z poziomu "minus dwa"Fot. Marcin Bulanda

Do 31 lipca „Niebiescy” mieli uregulować zobowiązania licencyjne, ale tego nie uczynili. Komisja przedłużyła termin o dwa miesiące, ale jednocześnie nałożyła na klub kary.

Ruch Chorzów będzie mógł przystąpić do rozgrywek III ligi grupy 3, jednak jeszcze przed pierwszym meczem znalazł się „na minusie”. W środę Komisja ds. Licencji działająca przy Śląskim Związku Piłki Nożnej nałożyła na klub karę pieniężną w wysokości 3000 zł, a jednocześnie pozbawiła go w aktualnym sezonie dwóch punktów.

Przypomnijmy: Ruch miał uregulować zobowiązania licencyjne (łączna kwota ok. 780 tys. zł, w gronie wierzycieli jest m.in. były trener Krzysztof Warzycha) do 31 lipca 2019 r., ale tego nie uczynił. Ostatniego dnia lipca wiceprezes Marcin Waszczuk złożył za to w ŚZPN (który prowadzi rozgrywki III ligi grupy 3) wniosek dotyczący przedłużenia terminu spłaty przeterminowanych zobowiązań klubu. Ruch prosił o prolongatę do 15 września.

Ostatecznie Komisja – po rozpoznaniu wniosku i zapoznaniu się z dodatkowymi pisemnymi wyjaśnieniami Ruchu co do podjętych przez klub działań naprawczych – zgodziła się na przedłużenie terminu spłaty zobowiązań do dnia 30 września 2019 r.

Dwa pierwsze spotkania „Niebieskich” w III lidze – z Zagłębiem II Lubin i Rekordem Bielsko-Biała – zostały przełożone. Ruch zobaczymy w akcji w sobotę, 17 sierpnia, w meczu z Foto-Higieną Gać na Cichej.

Natomiast pierwszym spotkaniem drużyny Łukasza Berety w tym sezonie było starcie w Pucharze Polski (runda wstępna) ze Skrą Częstochowa. Ruch wywalczył awans, wygrywając na boisku drugoligowca 2:1. Kolejnego rywala pozna 20 sierpnia.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości