Hojnisz-Staręga wystąpi w Niemczech. W elitarnym gronie

Hojnisz-Staręga wystąpi w Niemczech. W elitarnym gronie
Monika Hojnisz-Staręga zmierzy się m.in. z Marte Olsbu Roiseland (nr 5), która broni tytułu sprzed rokuFot. city-biathlon.com

Chorzowianka Monika Hojnisz-Staręga wystartuje w niedzielę w niemieckim Wiesbaden. W zawodach w biathlonie letnim zmierzy się z siedmioma rywalkami ze ścisłej światowej czołówki.

City-Biathlon – tak nazywają się zawody, które od 2018 r. odbywają się w Wiesbaden w Hesji. Do drugiej edycji (niedziela, 11 sierpnia) Niemcy zaprosili gwiazdy tego sportu – osiem zawodniczek i ośmiu zawodników. W rywalizacji pań zobaczymy Monikę Hojnisz-Staręgę.

Chorzowianka, dziesiąta zawodniczka minionego sezonu Pucharu Świata, zmierzy się w Wiesbaden z: Włoszkami Dorotheą Wierer i Lisą Vittozzi, Niemkami Franziską Preuss i Franziską Hildebrand, Rosjanką Jekateriną Jurłową-Percht, Norweżką Marte Olsbu Roiseland oraz Słowaczką Anastazją Kuźminą.

Będzie to pierwszy sprawdzian naszej zawodniczki w sezonie letnim (na nartorolkach). W Wiesbaden walczyć będą na pętli o długości 1,8 km w centrum miasta, którą będą pokonywać kilka razy. Najpierw w eliminacjach trzykrotnie, zaś w finale sześciokrotnie (pięciokrotnie odwiedzą strzelnicę).

– Otrzymanie zaproszenia do startu w tych zawodach to dla mnie ogromne wyróżnienie. Czuję podniecenie, ale jest też trochę stresu. Jestem nastawiona na wszystko, ale przede wszystkim jadę tam po nowe doświadczenia, emocje, sprawdzenie się z czołówką i dobre wspomnienia – powiedziała Monika Hojnisz-Staręga.

Zobacz, jak wyglądała rywalizacja w Wiesbaden w 2018 r. Wśród pań najlepsza była Marte Olsbu Roiseland, zaś wśród panów jej rodak Johannes Thingnes Boe.

Liderka reprezentacji Polski przebywała w tym tygodniu na zgrupowaniu w Dusznikach-Zdroju. To już trzeci obóz przygotowawczy pod okiem Niemca Michaela Greisa. Chorzowianka chwali sobie współpracę z nowym trenerem kadry biathlonistek.

– Myślałam, że w kwestii mentalności i podejścia do pracy nic mnie już nie zaskoczy, a jednak! Trener Michael jest bardzo pozytywną osobą. To bardzo ważne, aby trener uczył cieszyć się treningiem i wprowadzał luz. Przy tym wszystkim wykonujemy kawał dobrej roboty. Trener daje nam wiele uwag dotyczących techniki zarówno tej biegowej, jak i strzeleckiej. To właśnie w tym drugim elemencie mamy spore rezerwy – podkreśla Hojnisz-Staręga.

Wiadomo już także, że na przełomie sierpnia i września Monika wybierze się do Francji. W Annecy odbędzie się Nordic Festival – zawody, którym patronuje wybitny biathlonista Martin Fourcade.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości