Reklama:


Chorzowska Liga Futsalu. Sporo zmian w nowym sezonie

Chorzowska Liga Futsalu. Sporo zmian w nowym sezonie
Na zdjęciu: fragment meczu Irex Gaz - Budoserwis z ubiegłego sezonuFot. Chorzowianin.pl Magazyn ChLF FLASH

Będą transfery, grupa na Facebooku i nowa formuła Pucharu Ligi. Niektóre zespoły zagrają o ligowe punkty przed meczem Cleareksu Chorzów w Futsal Ekstraklasie. Spotkanie organizacyjne odbędzie się 9 września.

Organizator Chorzowskiej Ligi Futsalu, MORiS Chorzów, wsłuchując się w opinie przedstawicieli drużyn, wprowadzi kilka nowinek do regulaminu na sezon 2019/20.

Pierwsza zmiana to zmniejszenie liczby zawodników na liście. Dotychczas każdy zespół mógł wpisać na nią 24 graczy na cały sezon. Teraz w kadrze figurować będzie maksymalnie 18 zawodników (przypomnijmy, że w meczu zagrać może tylko 12 osób).

Kolejna nowość to powrót do transferów. Organizator otworzy „okienko transferowe”, najprawdopodobniej między pierwszą a drugą rundą. Piłkarze będą mogli w tym czasie zmienić zespół.

Będzie także można przełożyć mecz – raz na sezon, bez podania przyczyny. Dotychczas taka możliwość przysługiwała drużynie tylko w wyjątkowych przypadkach, np. mecz w Pucharze Polski czy wyjazd na turniej firmowy.

Wyniki spotkań ligowych zamieszczane są na stronie internetowej zwykle w poniedziałki. Teraz będzie można poznać je szybciej, a także wymienić się informacjami dzięki grupie na Facebooku, którą utworzy MORiS.

Część zespołów będzie miała okazję powalczyć o punkty tuż przed meczem Futsal Ekstraklasy z udziałem Cleareksu Chorzów, w hali przy ul. Dąbrowskiego. – Clearex w tym roku zagra pięć spotkań u siebie. Poprzedzone one będą meczem ChLF – pierwszej albo drugiej ligi – informuje Sylwia Malik z Działu Imprez MORiS Chorzów.

Zmiany wprowadzone zostaną także w Pucharze Ligi. Dotychczas rywalizacja o trofeum toczyła się w kwietniu i w maju. Teraz pierwsze rundy zaplanowane zostaną na jesień 2019 r. Najlepsza czwórka zagra o puchar prawdopodobnie w maju 2020 r.

– Wiosną przyszłego roku odbędą się półfinały i finał, zostanie to połączone z piknikiem rodzinnym z okazji 35-lecia Chorzowskiej Ligi Futsalu – dodaje Sylwia Malik.

Organizator rozgrywek zaprasza przedstawicieli drużyn na zebranie organizacyjne. Jego termin to poniedziałek, 9 września, o godz. 18.00 (w Kompleksie Sportowym „Hajduki” przy ul. Granicznej).

W pierwszej lidze – podobnie jak w latach ubiegłych – wystąpi 12 zespołów, w tym trzy nowe: Bryka, AC Hilda oraz Wspólnie dla Chorzowa. Ten ostatni zajął miejsce zwolnione przez ZZ Kadra (wycofała się z ligi). Drużyny rozegrają dwie rundy (łącznie 22 mecze).

System rozgrywek w II lidze uzależniony będzie od liczby zgłoszeń. Na razie udział potwierdziło osiem drużyn. Wycofały się: Eko-Tor i APN Chorzów Stary. MORiS Chorzów zaprasza zespoły, które chciałyby dołączyć do II ligi. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr telefonu 32 2411111 lub w Dziale Imprez MORiS, przy ul. Dąbrowskiego 113.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości