III Chorzowski Rajd Rowerowy, czyli odgadnij, dokąd pojedziesz

III Chorzowski Rajd Rowerowy, czyli odgadnij, dokąd pojedziesz
Na zdjęciu: uczestnicy II Chorzowskiego Rajdu Rowerowego w 2018 r.Fot. Adrian Ślązok

Wiadomo tylko jedno: 15 września uczestnicy rajdu wystartują z chorzowskiego Rynku. Przebieg trasy poznają po uporaniu się z rebusami i zagadkami!

Pierwszy Rajd Rowerowy odbył się w 2017 r., z okazji 25-lecia MORiS Chorzów. Przed rokiem hasłem przewodnim było 150-lecie Królewskiej Huty. Kilkusetosobowa grupa przejechała ulicami naszego miasta. Przed trzecią edycją organizatorzy przygotowali niespodziankę.

Jeśli szukasz w internecie mapy III Rajdu Rowerowego, który odbędzie się 15 września, to… jej nie znajdziesz! Poza organizatorem nie zna jej nikt. Wszystko wyjaśni się dopiero po starcie, który zaplanowano na chorzowskim Rynku (między godziną 11.00 a 12.00).

Miłośnicy kolarstwa będą musieli rozwiązać rebusy i zagadki. Poprawna odpowiedź oznaczać będzie miejsce, do którego mają pojechać. Tam zmierzą się z kolejną zagadką.

„Żeby nie było za łatwo, nie wszyscy pojadą w tym samym kierunku. Wszyscy spotkamy się za to na mecie w… Chorzowie. Liczymy, że nowa forma rajdu będzie sprzyjać zabawie i spodoba się najmłodszym uczestnikom” – czytamy w komunikacie MORiS Chorzów.

Uruchomiona została już strona internetowa (link TUTAJ), na której można się zapisywać do III Chorzowskiego Rajdu Rowerowego. Każdy uczestnik otrzyma gadżet, posiłek regeneracyjny, a także weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Wpisowe wynosi 5 zł, zaś limit miejsc na liście startowej to 300 osób.

Regulamin rajdu przeczytać można TUTAJ.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości