Reklama:


Chop z Hajduk, który wie, jak się bronić. Podcast Chorzowianin z Grajfką.

Chop z Hajduk, który wie, jak się bronić. Podcast Chorzowianin z Grajfką.
Chorzowianin z Grajfką: Maciej Burdyński

Nie chodzi o to, by uczyć się bić. Ale o to, by wiedzieć, jak się obronić w trudnej sytuacji. Przede wszystkim pragmatyzm. Maciej Burdyński to człowiek z pokolenia „Wejścia Smoka”. Dziś nauczy każdego, jak się skutecznie bronić.

W drugim odcinku podcastu Chorzowianin z Grajfką gościmy Macieja Burdyńskiego, „chopa z Hajduk”, który zafascynowany jest Mastro Defense System. Jest to hybryda stworzona z wielu systemów, którego bazę stanowią Silat oraz filipińskie sztuki walki z elementami BJJ, Krav Maga i MMA.

– Wracam po robocie. Coś się dzieje. Chcę wrócić cało. Do rodziny. Do domu. Mastro Defense System jest po to, by użyć go wtedy, gdy zajdzie potrzeba. To coś praktycznego dla wszystkich – tłumaczy Maciej Burdyński.

Trenował m.in. Karate Kyokushinkai, Judo, Aikido oraz Tradycyjne Chińskie Sztuki Walki, potocznie w zachodnim kręgu kulturowym nazywane Kung Fu (tutaj w szczególności Tai Chi Chuan style Yang oraz Chen, a także Yiquan). Jako praktyk Tai Chi Chuan zdobył w 1997 roku brązowy medal na Mistrzostwach Polski. Ma ponad 20 lat doświadczenia jako instruktor Tai Chi Chuan oraz Yiquan.

– MDS to rozwiązania na współczesną ulicę, na współczesne czasy. W tym miejscu, w którym jesteśmy. Środek Europy. Tygiel kulturowy. Jeśli chcesz mieć konkret, to MDS jest najlepszy – mówi Maciej Burdyński.

Maciej Burdyński prowadzi treningi z MDS w ramach pracowni ciała i ducha w MDK Batory. Przede wszystkim stawia na pracę nad głową. W drugiej kolejności jest ciało. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki od 20:00 do 21:30.

– Bandyta wybiera swoją ofiarę. Nie będzie się pchał na każdego. Wybiera słabszego. Chodzi o to, by nie wysyłać mu informacji, że jestem ofiarą. Podstawą jest głowa. Plus narzędzia. To podnosi twoją szansę, że wrócisz cało do domu – dodaje.

MDS jest otwarty na każdego. Wiek, płeć czy poziom sprawności ruchowej nie mają tutaj znaczenia, ponieważ każdy ma prawo być zdolnym do obrony siebie i bliskich. Najlepszym przykładem jest 82-latek z Belgii, który również jest aktywnym praktykiem MDS.

Wszyscy zainteresowani rozpoczęciem swojej przygody z Mastro Defence System mogą wziąć udział w seminarium organizowanym w sobotę 24 sierpnia w MDK BATORYMDS Level 1: Fundamentals – Chorzów, które poprowadzi Marcin Michalik-Lipka, oficjalny przedstawiciel MDS w Polsce. Zapraszamy do odwiedzenia oficjalnego profilu Chorzowskiej sekcji MDS oraz oficjalnej strony organizacji.

UWAGA!

Dla chętnych na stronie Chorzowianin.pl będą do wygrania bezpłatne wejściówki na to wydarzenie. Śledźcie nasz portal.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości