Pierwszy mecz Ruchu za darmo. Kibice: bojkot trwa

Pierwszy mecz Ruchu za darmo. Kibice: bojkot trwa
Grupy kibicowskie Ruchu w tym sezonie na meczach w Chorzowie zamierzają wspierać UKS Ruch. Tak było podczas sierpniowego meczu Pucharu Polski z Wawelem WirekFot. Marcin Bulanda

W przeddzień meczu Ruch Chorzów – Foto-Higiena Gać władze klubu z Cichej podjęły decyzję o wpuszczeniu kibiców za darmo. Jednak grupy kibicowskie zapowiedziały, że ogłoszony przez nie bojkot trwa.

W piątek władze Ruchu wydały komunikat, w którym informują, że wstęp na sobotnie spotkanie z Foto-Higieną Gać (pierwszy ligowy mecz „Niebieskich” w tym sezonie) będzie bezpłatny.

Decyzją Zarządu i Rady Nadzorczej Ruchu Chorzów wstęp na sobotni mecz z Foto-Higieną Gać będzie darmowy! Chcemy, by „Niebiescy” przystąpili do ligowej rywalizacji z jak największym wsparciem swoich kibiców! Wszyscy na Cichą! – czytamy w komunikacie klubu.

„Po darmowe bilety (w związku z wymogami ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych) należy zgłosić się do Strefy Kibica przy Cichej, a w dniu meczu także do stadionowych kas. Posiadacze kart kibica proszeni są o ich zabranie, usprawni to proces wydawania darmowych wejściówek” – informuje klub z Cichej.

Skąd taka decyzja? W lipcu grupy kibicowskie (m.in. stowarzyszenie Wielki Ruch czy Ultras Niebiescy) ogłosiły bojkot władz spółki Ruch Chorzów SA. Fani zapowiedzieli, że nie będą kupować biletów na mecze domowe, karnetów oraz gadżetów.

Okazuje się, że decyzja władz klubu o wpuszczeniu fanów za darmo nie zmienia stanowiska grup kibicowskich. „Trwa bojkot kibiców Ruchu Chorzów” – czytamy na profilu stowarzyszenia Wielki Ruch w mediach społecznościowych.

„Co w najbliższą sobotę? Zapraszamy kibiców Ruchu pod stadion o godz.16:00 przy wejściu na sektor nr 1. Nie wchodzimy na stadion mimo darmowego wejścia. Pamiętajcie, że frekwencja jest jednym z punktów otrzymania środków z promocji miasta. Piłkarzy możemy wspierać pod stadionem!” – tak brzmi komunikat grup kibicowskich Ruchu.

Przypomnijmy, że sobotni mecz Ruch – Foto-Higiena Gać rozpocznie się o godz. 17.00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości