Reklama:


Bydzie Fest! Już w ten weekend rusza Fest Festival

Bydzie Fest! Już w ten weekend rusza Fest Festival
Scena Fest Main Stage jest porównywalnych rozmiarów do tej znanej z festiwalu WoodstockFot.: P. Mikołajczyk

8 niezależnych scen, 90 wykonawców i miasteczko festiwalowe o powierzchni około 30 hektarów. To wszystko już 23 i 24 sierpnia w Parku Śląskim w ramach pierwszej edycji Fest Festival.

Nowe wydarzenie muzyczne w Chorzowie będzie największą tego typu imprezą na południu kraju. Jest to ogromne przedsięwzięcie organizacyjne – przestrzeń festiwalową buduje 300 pracowników i 80 wolontariuszy. Do wykonania są nie tylko sceny, ale również dekoracje i instalacje artystyczne.

W Parku Śląskim wystąpią gwiazdy światowego formatu m.in.: Wu-Tang Clan, Jaden Smith, Alan Walker, Disclosure, Christian Löffler czy Metronomy. Nie zabraknie również znanych polskich artystów takich jak Sokół, Tulia, Sarsa, Paweł Domagała, Ørganek, Kamp i Rebeka.

Duży przekrój gatunkowy wśród zaproszonych artystów zaowocował stworzeniem 8 scen: Fest Main Stage, Coke Stage, New Stage, Silesia Stage, Pringles Club Stage, Krąg Taneczny by Smolna, Astral Stage by Goadupa Festival, Raban Stage by 175 BPM. Poza tym do dyspozycji gości będzie strefa chill, wioska wina, strefa fashion i około 30 foodtrucków.

– Przyjście na Fest Festiwal porównałbym do przyjścia do parku na odpoczynek. Można wykorzystać wszystkie piękne miejsca jakie są w parku, a do tego dokładamy jeszcze bardzo dobry line up muzyczny, miejsca relaksu, strefy partnerów z atrakcjami i pyszne jedzenie – zapowiada Marcin Szymanowski, organizator Fest Festiwalu

Dziś odwiedziliśmy z kamerą teren powstającego Fest Festiwalu. Zachęcamy do zobaczenia naszej relacji „od kuchni”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa