To jest tydzień muzycznych doznań w Chorzowie

To jest tydzień muzycznych doznań w Chorzowie

Chorzowscy melomani nie mogą narzekać na nudę. W bieżącym tygodniu odbędzie się kilka wydarzeń muzycznych, z których każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Chorzowskie Centrum Kultury przygotowało coś dla najmłodszych. Jutro o godz. 10.00 odbędzie się koncert Muzyczne Psoty, na którym dzieci spotkają się z kundlem burym, zielonymi ufoludkami i lalką Zuzią. Koncert dedykowany jest dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Bilety dostępne są w cenie 15 zł / 10 zł z kartą BAJTEL. Więcej informacji i rezerwacja biletów pod nr tel.: 32 349 78 63/ 65/ 68 lub mailowo na adres agnieszka_pielok@chck.pl.

W czwartek gratka dla fanów niekonwencjonalnych, nowatorskich brzmień. W Grubie Bluesa wystąpią Żyjoki, czyli duet dwóch znanych postaci śląskiej sceny muzycznej: Bartek Księżyk znany z projektu K-Essence oraz zespołu NeLL oraz Kopruch, raper, na codzień zajmujący się produkcją teledysków jako Przedmarańcza. Żyjoki prezentują rapowo-looperowo-gitarowo-beatboxowy projekt o przeznaczeniu wysoce koncertowym. Swoją muzykę nazywają g-punkiem. Koncert odbędzie się 22 sierpnia o 20:00 w siedzibie Gruby Bluesa, wstęp wolny.

Weekend to dwie duże muzyczne imprezy. Pierwsza trwająca od piątku do niedzieli to Fest Festiwal. Mimo, że jest to debiutancka edycja, już teraz można powiedzieć, że jest to jeden z największych i najważniejszych festiwali w kraju. Szerzej pisaliśmy o nim tutaj.

W sobotę nowy rynek zostanie jedną ze scen Tapas Music Festival. Chorzowskiej publiczności zaprezentują się Limboski oraz Damian Ukeje. Podczas koncertów solo Limboski gra na gitarze, fortepianie, tworzy na żywo pętle, śpiewa, robi beat box, używa sampli, a nawet gra na bębnie taktowym. Jest to wyjątkowe show, gdzie, jak sam twierdzi, najważniejszy jest ultrabliski kontakt z publicznością i całkowita wolność na scenie. Damian Ukeje autor projektu „Moje Boskie Buenos” zagra akustycznie najpopularniejsze utwory grupy Maanam, jak również doda kilka swoich. Jego występ będzie hołdem dla legendarnej rockowej grupy. Impreza potrwa od 20:00 do 23:00. Wstęp wolny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa