Remont torowisk na kluczowych odcinkach

Ulice 3-go Maja, Hajducka i Powstańców to jedne z ważniejszych ciągów komunikacyjnych Fot.: M. Banduch

We wtorek w chorzowskiej siedzibie spółki Tramwaje Śląskie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli Chorzowa, Świętochłowic i Bytomia, władz spółki z Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Grzegorzem Pudą.

Tematem spotkania były nadchodzące inwestycje w torowiska w tych trzech śląskich miastach. Chorzów przygotowuje się do przebudowy trzech ważnych ulic z torowiskami. Chodzi o ulice: 3-go Maja, Hajducką i Powstańców.

– Wiemy, że mieszkańcy bardzo czekają na przebudowę zwłaszcza ulicy 3-go Maja. Traktujemy tę sprawę bardzo poważnie, jednak do tej pory na drodze stawały nam odwołania od wyników przetargu i to, że sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej – tłumaczy Marcin Michalik, Zastępca Prezydenta Chorzowa.

Według informacji przekazanych przez prezydenta Michalika procedury przetargowe związane z przebudową ulicy 3-go Maja są już na ukończeniu. Sprawny transport tramwajowy i remonty dróg wraz z torowiskami to ważne pozycje na liście przeprowadzanych inwestycji w Chorzowie. W ostatnich latach przebudowano torowiska przy przedłużonej ulicy Wolności oraz przy ul. Armii Krajowej. W 2016 roku wybudowano także Centrum Przesiadkowe, które w jednym miejscu – przy rynku – skupia przystanki najważniejszych linii tramwajowych przejeżdżających przez Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości