Dwa stracone gole, dwie czerwone kartki. Ruch nadal na minusie

Dwa stracone gole, dwie czerwone kartki. Ruch nadal na minusie
Na zdjęciu: pomocnik Ruchu Jakub Nowak (nr 19)Fot. Marcin Bulanda

Po przegranej z Foto-Higieną Gać piłkarze Ruchu chcieli się zrehabilitować w spotkaniu ze Ślęzą Wrocław. Znów jednak schodzili z boiska pokonani, a mecz kończyli w dziewiątkę.

„Niebiescy” rozpoczęli sezon w III lidze z dwoma minusowymi punktami (to kara za niespłacenie zobowiązań licencyjnych) i po dwóch meczach nadal znajdują się pod kreską. W sobotę nie zdołali bowiem wywieźć punktów z Wrocławia, ulegając Ślęzie 0:2.

Na wyniku zaważyły indywidualne błędy. W 36. minucie środkowy obrońca Ruchu Konrad Kasolik sfaulował wychodzącego na czystą pozycję rywala i musiał przedwcześnie udać się do szatni. Po przerwie wrocławianie wykorzystali grę w przewadze.

Najpierw po strzale Huberta Muszyńskiego błąd popełnił bramkarz Ruchu Dawid Smug i piłka znalazła się w siatce. A kilka minut później Piotr Kotyla podwyższył na 2:0 dla Ślęzy.

Jakby mało było złych wiadomości, „Niebiescy” kończyli mecz w dziewiątkę. W 73. minucie stracili drugiego stopera. Mateusz Iwan zobaczył drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę.

– Gramy do trzydziestej minuty, nic nie wskazuje na to, żeby gra się zmieniła, raz my się utrzymujemy przy piłce, a raz Ślęza, a tu jedno wybicie piłki, my za późno reagujemy, źle wracamy i dostajemy czerwoną kartkę. Zaczynamy drugą połowę, mamy konkretny plan, ale tracimy bramkę po ewidentnym błędzie indywidualnym i znowu wszystko się zmienia, dostajemy drugą czerwoną kartkę, tracimy bramkę i czekamy do końca meczu, żeby jak najmniej przegrać, bo co mamy innego zrobić? Te błędy zadecydowały o wyniku, bo ciężko jest grając w dziewiątkę – podsumował mecz we Wrocławiu trener Ruchu Łukasz Bereta (cytat z oficjalnej strony klubu).

W następnej kolejce ostatni w tabeli Ruch zagra u siebie z przedostatnim MKS-em Kluczbork. Mecz na stadionie przy Cichej odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia, o godz. 17.

4. kolejka III ligi grupa 3
Ślęza Wrocław – Ruch Chorzów 2:0 (0:0)

Bramki: Muszyński (60), Kotyla (67).
Żółte kartki: Tomaszewski, Niemienionek – Lechowicz, Iwan, Kowalski, Nowak, Podgórski, Mokrzycki.
Czerwone: Kasolik (36. za faul taktyczny), Iwan (73. za dwie żółte).
Sędziował: Sebastian Grzebski (Nysa).
Ślęza: Zabielski – Muszyński, Pisarczuk, Wdowiak, Repski, Stempin, Niemienionek, Tomaszewski (46. Kotyla), Tragarz (46. Dyr), Idris Ahmed (66. Traczyk), Matusik (83. Gil).
Ruch: Smug – Lechowicz (87. Machała), Kasolik, Iwan, Kowalski – Winciersz (63. Iwanek), Mokrzycki, J. Nowak (75. Kulejewski), Podgórski, Paszek – Idzik (75. Rudek).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa