Reklama:


Poznaj trasę Chorzowskiej Dychy. Ostatnie miejsca na liście startowej

Poznaj trasę Chorzowskiej Dychy. Ostatnie miejsca na liście startowej
Chorzowska Dycha odbędzie się 1 września. Start na Rynku, meta na stadionie przy ul. LompyFot. Paweł Mikołajczyk

Z Rynku, przez m.in. Park Róż, na metę na stadionie przy ul. Lompy – tak przedstawia się trasa Chorzowskiej Dychy, która odbędzie się 1 września. Chcesz pobiec? Pospiesz się, bo miejsc na liście startowej pozostało już niewiele.

Chorzowska Dycha to nowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu. Miłośnicy biegania w pierwszą niedzielę września pokonają 10 kilometrów ulicami naszego miasta.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami organizatorzy opublikowali trasę biegu (nie posiada ona atestu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki). Zawodnicy wystartują z Rynku, a następnie – m.in. ulicami Wolności, Zjednoczenia, Powstańców, Sobieskiego i Krzywą – udadzą się w stronę Parku Róż, po czym powrócą do centrum. Jedno okrążenie to ok. 4400 m.

Po pokonaniu drugiego okrążenia biegacze zmierzą się jeszcze z ostatnim odcinkiem prowadzącym do mety. Ta zaś zostanie usytuowana na bieżni stadionu przy ul. Lompy. Poniżej zamieszczamy szczegółowe informacje dot. trasy Chorzowskiej Dychy.

Fot. MORiS Chorzów

Zobacz na mapie dokładny przebieg trasy – na żółto zaznaczone są miejsca parkingowe.

W biegu weźmie udział 300 osób. Na liście startowej pozostało jeszcze 31 wolnych miejsc (stan na sobotę, godz. 10.45). Warto się pospieszyć, bo do 25 sierpnia opłata startowa wynosi 40 zł (rejestracji można dokonać tutaj). Organizator dopuszcza także zgłoszenia w dniu biegu (pod warunkiem, że będą jeszcze wolne miejsca), ale opłata wyniesie wówczas 50 zł.

Wszyscy, którzy ukończą bieg (w limicie czasowym wynoszącym 1,5 godziny), otrzymają pamiątkowy medal, a także posiłek regeneracyjny. Dla najlepszej trójki wśród mężczyzn oraz kobiet przygotowano atrakcyjne nagrody. Ponadto wyłoniona zostanie najlepsza trójka spośród chorzowianek i chorzowian. Regulamin Chorzowskiej Dychy przeczytać można tutaj.

Dodajmy, że 1 września w godzinach 10.30-12.30 mogą wystąpić utrudnienia oraz zamknięcie ruchu drogowego na trasie biegu w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości