Mistrzostwa świata na Stadionie Śląskim? W środę decyzja

Mistrzostwa świata na Stadionie Śląskim? W środę decyzja
Na zdjęciu: Stadion ŚląskiFot. Paweł Mikołajczyk

Chorzów czy japońska Jokohama? 28 sierpnia poznamy gospodarza IAAF World Relays, czyli mistrzostw świata w sztafetach w 2021 r.

IAAF World Relays to zawody sztafet, które od 2014 r. organizuje IAAF, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych. Pierwsze trzy edycje (2014-16) odbyły się na Bahamach. Czwarta – w maju tego roku – w japońskiej Jokohamie.

I to właśnie Jokohama rywalizuje ze Stadionem Śląskim o zorganizowanie kolejnych mistrzostw – w 2021 r. Obie kandydatury prezentowane były w czerwcu br. podczas obrad Rady IAAF. Oficjalna nazwa polskiej, za którą stoi województwo śląskie i Polski Związek Lekkiej Atletyki, to #Silesia2021.

Decyzja w sprawie gospodarza najbliższych MŚ sztafet zapadnie w środę, 27 sierpnia.

– Japończycy znani są z perfekcyjnej organizacji i dobrze przygotowanej infrastruktury. Naszymi atutami są z pewnością: sam obiekt – Stadion Śląski i jego położenie w aglomeracji – mówił w czerwcu prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski.

Przypomnijmy, że Stadion Śląski może być gospodarzem jeszcze jednej wielkiej imprezy. Mowa o mistrzostwach Europy 2024 w lekkoatletyce. Ubiegają się o nie także Mińsk oraz Rzym.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa