Reklama:


Rapsodia Śląska. Laureat Oscara i gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpią na „Śląskim”

Rapsodia Śląska. Laureat Oscara i gwiazdy polskiej sceny muzycznej wystąpią na „Śląskim”
Stadion Śląski po raz kolejny będzie gospodarzem wielkiego muzycznego wydarzeniaFot.: Stadion Śląski

Trwają obchody setnej rocznicy Powstań Śląskich, w związku z czym organizowanych jest wiele wydarzeń upamiętniających powstańczy zryw. Wyjątkowe widowisko muzyczno-multimedialne „Rapsodia Śląska”, które odbędzie się w najbliższą sobotę 31 sierpnia o godzinie 21.00 na Stadionie Śląskim będzie głównym punktem tegorocznych obchodów.

Nie będzie to zwykły koncert, a multimedialna prapremiera utworu „Rapsodia Śląska” autorstwa laureata Oskara Jana A. P. Kaczmarka. Pod kierownictwem kompozytora i pod batutą dyrygent Moniki Wolińskiej wystąpią Brodka, Miuosh, Igo, Grubson, Marcin Wyrostek wraz z osiemnastoma akordeonistami, Janusz Wawrowski, Orkiestra i Chór Filharmonii Śląskiej, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” oraz saksofonowy kwartet The Whoop Group. Warstwę muzyczną uzupełni pokaz multimedialny z udziałem francuskiej grupy napowietrznych artystów z Compagnie Transe Express.

Widowisko organizowane z inicjatywy Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wstęp na teren obiektu oraz strefa gastronomiczna dostępne będą już od godziny 19.00. Wstęp wolny.

Informacje organizacyjne

Nastąpią tymczasowe zmiany w organizacji ruchu, m.in. wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki. Należy się jednak spodziewać innych, lokalnych zmian i możliwych utrudnień w ruchu.

Bilet parkingowy będzie można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl od dnia 26 sierpnia do 31 sierpnia do godziny 10:00 w następujących cenach: Strefa Parkingowa P8 (wjazd od ul. Chorzowskiej w Katowicach) – 10,00 zł, Strefa Parkingowa P10 (wjazd od ul. Siemianowickiej w Chorzowie) – 10,00 zł. Po zakupie biletu parkingowego, bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego. W sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie: Strefa Parkingowa P8 – 20,00 zł, Strefa Parkingowa P10 – 20,00 zł.

W związku z wydarzeniem zwiększona zostanie liczba taboru i częstotliwość kursów tramwajów linii 6, 11, 19, a linia 0 będzie obsługiwała przystanki w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej. Ponadto linie autobusowe nr 820, 830, 840 zyskają dodatkowe kursy, a od od godziny 15.00 będą obsługiwały przystanek Chorzów AKS. Autobusy linii 138, 674 i 808 wykonają dodatkowe kursy po zakończonej imprezie.

Organizatorzy informują, że w trosce o bezpieczeństwo uczestników wstęp na płytę stadionu i obszar sektorów i womitoriów z rowerkami, wózkami dziecięcymi i innymi przedmiotami mogącymi utrudnić ewakuację nie będzie możliwy.

Więcej szczegółowych informacji o wydarzeniu dostępnych jest w tym miejscu.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa