Reklama:


Kulturowy tygiel w Chorzowie

Kulturowy tygiel w Chorzowie
Ludzie z różnych stron świata będą prezentować swoją kulturę ludową i zwyczajeFot.: P. Mikołajczyk

Meksyk, Ukraina, Bułgaria, Czechy, Algieria, Włoch – Sycylia, Ekwador, Litwa i Argentyna. Co łączy te kraje? Młodzi mieszkańcy tych państw wezmą udział w 32 edycji Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego i przyjadą na Śląsk.

Jak co roku pod koniec sierpnia do Cieszyna z całego świata zjeżdżają się Studenckie Zespoły Folklorystyczne, aby zaprezentować swoją kulturę, muzykę i taniec. Chorzów wraz z Tychami, Ustroniem, Piekarami i Pszczyną jest jedną ze scen festiwalu.

Impreza jest doskonałą okazją by bez opuszczania swojego miasta poznać odległe kraje, piękne stroje regionalne oraz zachwycić się żywą lekcją wymiany kultur. O godzinie 15.00 ulicami Chorzowa przejdzie kolorowy korowód studentów z całego świata przebranych w stroje ludowe. Pochód będzie miał swój finał na rynku, gdzie uczestnicy festiwalu zaprezentują się mieszkańcom. Głównym punktem chorzowskiej części festiwalu będzie koncert finałowy w Chorzowskim Centrum Kultury o 19.00. Bilety na występ dostępne są w cenie 40 zł – parter, 30 zł – balkon. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod nr 32 349 78 67 lub mailowo pisząc na adres sabina@chck.pl

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa