Reklama:


Weekend z Trójką. Lista Przebojów na żywo z rynku

Weekend z Trójką. Lista Przebojów na żywo z rynku
W piątek, 6 września, Listę Przebojów Programu Trzeciego usłyszymy na żywo z rynku w Chorzowie. Fot.: UM Chorzów

Kultowa Lista Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia już niebawem wybrzmi z Chorzowa. Audycja będzie nadawana na żywo z rynku.

Lista Przebojów powstała w 1982 roku i szybko zdobyła sympatię słuchaczy wyznaczając muzyczne trendy wśród Polaków. Marek Niedźwiecki w swojej audycji od lat promuje nie tylko najbardziej znanych twórców, ale również wspiera muzykę niezależną i alternatywną.

– Śmiało można powiedzieć, że Lista Przebojów Trójki to nie tyle audycja, co pewne zjawisko społeczno-kulturowe. Jesteśmy zaszczyceni i zachwyceni, że będzie można jej wysłuchać na żywo na chorzowskim rynku – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej

Listę Przebojów Programu Trzeciego z Chorzowa usłyszymy w piątek, 6 września od 19:00 do 22:00. Poprowadzi ją Marek Niedźwiecki, związany z Listą od początku jej istnienia. Od godziny 16:00 nadawana będzie także audycja „Zapraszamy do Trójki”, którą poprowadzi Kuba Strzyczkowski. Na zakończenie, około 22:00, na rynkowej scenie zagra zespół Mitch & Mitch.

Dzień później w sobotę, 7 września, pomiędzy 11:05 a 13:00 bezpośrednio z Pavilonu A – Galerii Sztuki Muzycznej i Obrazu, wyemitowana zostanie audycja Marka Niedźwiedzkiego „Markomania”.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa