Wielka Gra o… Wielkie Hajduki

Wielka Gra o… Wielkie Hajduki
W ubiegłym roku Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu” zorganizowało Grę o Żelazny Tron, która odbywała się na terenie centrum Chorzowa.Fot.: P. Mikołajczyk

Jak przekonać Połednicę, że chorzowianie są pracowici i uniknąć jej gniewu? Jak zapewnić kibica Ruchu Wielkie Hajduki, że „Ruch Chorzów” też brzmi dumnie? Jak pomóc Ratuszowi Wielkich Hajduk odzyskać dawny blask? To jedne z wielu wyzwań, jakie czekają na uczestników Wielkiej Gry o Wielkie Hajduki.

Jest to gra miejska organizowana przez Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu” i Miejski Dom Kultury „Batory”. Impreza ma na celu uświetnić dwa ważne miejskie jubileusze – 100-lecia działalności społecznej i kulturalnej w budynku MDK „Batory” oraz 80. rocznicy przyłączenia gminy Wielkie Hajduki do Chorzowa.

Gra rozpocznie się w sobotę 7 września o godz. 10.00 w MDK „Batory”, trwać będzie do 14, kiedy to wszyscy uczestnicy ponownie spotkają się w budynku domu kultury przy ul. Stefana Batorego 6. Pokonując zaplanowaną trasę gracze odwiedzą najważniejsze zabytki i miejsca związane z historią Wielkich Hajduk. Aby ukończyć zabawę uczestnicy będą musieli wykonać różnorodne zadania wymagające kreatywności i współpracy, rozwiązać zagadki logiczne i wziąć udział konkurencjach sportowych. Punkty z zadaniami będzie trzeba odnaleźć samodzielnie, posługując się specjalną mapą i korzystając ze wskazówek.

Gra kierowana jest do mieszkańców naszego miasta oraz ich rodzin i przyjaciół spoza Chorzowa, zainteresowanych jego historią. W zabawie mogą wziąć udział zespoły liczące od 2 do 4 osób (w kategorii rodzinnej maksymalnie 5 osób, w tym min. 1 dziecko do 14 roku życia). Limit uczestników wynosi 60 osób, czyli 20 zespołów.

Aby wziąć udział w zabawie należy zapisać się pod tym adresem do 3 września. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne, a dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody. Szczegółowy regulamin i więcej informacji można znaleźć tutaj.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa