Nowe propozycje dla seniorów i najmłodszych

Nowe propozycje dla seniorów i najmłodszych
Zajęcia z tańca w Dzielnicowej Akademii Seniora na Klimzowcu.facebook.com/chorzowdlaseniora

Międzypokoleniowa potańcówka na chorzowskim rynku zainauguruje nowy semestr działalności Akademii Seniora i Klubu Malucha+, projektów prowadzonych przez Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Dla seniorów: joga, gimnastyka z elementami rehabilitacji, taniec, aerobik w wodzie, zajęcia wokalne, fotograficzne, artystyczne i języki: angielski, niemiecki, włoski i hiszpański. Dla dzieci: zajęcia integracyjne, aktorsko-taneczne, plastyczne, artystyczne i wokalno-instrumentalne. To tylko część oferty proponowanej mieszkańcom Chorzowa w ramach Chorzowskiej Akademii Seniora oraz Klubu Malucha. 

– Po wakacyjnej przerwie wracamy do działania z nową energią. Zapisy na wszystkie zajęcia są stale otwarte, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej

Oficjalne rozpoczęcie nowych semestrów odbędzie się w środę, 4 września, o godzinie 16:00 na rynku w Chorzowie. Główną atrakcją będzie międzypokoleniowa potańcówka w rytmie największych letnich przebojów – wstęp wolny dla wszystkich. Chorzowianie mogą dodatkowo do 3 września odebrać w pokoju 218 w Urzędzie Miasta w Chorzowie bezpłatne talony na słodką przekąskę i napój. Podczas rozpoczęcia będzie można odebrać plany zajęć. 

Zajęcia w Chorzowskiej Akademii Seniora oraz we wszystkich Dzielnicowych Akademiach Seniora rozpoczną się blokami tematycznymi od poniedziałku, 9 września, natomiast w Klubie Malucha regularny semestr wystartuje 16 września. Szczegółowe harmonogramy dostępne są na stronie internetowej Centrum Integracji Międzypokoleniowej oraz w Centrum Informacji Senioralnej przy ul. Strzelców Bytomskich 11. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy odbywają się bezpośrednio przed wybranymi zajęciami.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa