Reklama:


Ekologiczny piknik na Klimzowcu

Ekologiczny piknik na Klimzowcu
Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców.Fot.: M. Banduch

Warsztaty rękodzieła ekologicznego, zbiórka elektrośmieci, koncerty, gry i zabawy sportowe, a także konkurs na najładniejszego… psa. To część atrakcji jakie czekają na tych, którzy zdecydują się wziąć udział w niedzielnym pikniku ekologicznym „Chorzów Naturalnie”.

Piknik odbędzie się w najbliższą niedzielę, 8 września, na skwerze przy ul. Gałeczki i Astrów. Rozpocznie się od akcji „Azory na Klimzowcu” podczas której miłośnicy czworonogów wybiorą najładniejszego psa. Odbędzie się również konkurs wiedzy na temat najlepszych przyjaciół człowieka i rodzinny wyścig.

Wydarzenie łączy ze sobą elementy edukacyjne, takie jak warsztaty rękodzieła ekologicznego i zbiórkę odpadów elektrycznych, z warstwą rozrywkową. Dla najmłodszych, przygotowane będą gry i zabawy sportowe, a także popularne dmuchańce. Ponadto, występ zespołu Siostry WAJS & Stonoga na pewno zachęci dzieci do wspólnej zabawy. Nieco starszych uczestników pikniku mogą zainteresować pozostałe koncerty. O godzinie 18:00 wystąpią Autentikos grający różnorodną muzykę, od tanecznego funku, przez hip-hop, po rock progresywny, a o 19:30 na scenie zamelduje się Baranovski – artysta znany ze scen Open’era, Męskiego Grania, Orange Warsaw Festivalu i Fest Festivalu.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Program pikniku „Chorzów Naturalnie”:

12:00 – 16:00 Azory na Klimzowcu

16:30 Siostry WAJS & Stonoga – koncert

18:00 Autentikos – koncert

19:30 BARANOVSKI – koncert

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa