Parafialny festyn przy zabytkowym kościele

Parafialny festyn przy zabytkowym kościele

Wspólna modlitwa, występy artystyczne dzieci, koncerty, spektakle, pokazy tańca i wiele innych atrakcji czekają na uczestników drugiego Rodzinnego Festynu w parafii św. Wawrzyńca.

Tegoroczna edycja festynu odbędzie się w wigilię święta Narodzenia NMP, tj. w sobotę 07.09.2019 roku od 15:00 do 21:00 wokół zabytkowej świątyni. Będzie to symboliczna kontynuacja minionego jubileuszu 50 – lecia powstania Parafii. Festyn jest doskonałą okazją do spotkania rodzin, parafian i gości oraz do pokazania jedności wspólnoty parafialnej.

W tym roku, dzięki bogatemu programowi, zarówno dzieci, jak i seniorzy, znajdą coś interesującego dla siebie.

15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia przy krzyżu misyjnym.
15:20 – Występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 29;
15:30 – Występ muzykujących rodzin Michalików i Wieczorków;
16:00 – Grupa Ewangelizacyjna „Testimonium” z Czerwionki-Leszczyn
17:00 – Przedstawienie teatralne „Św. Tarsycjusz” – grupa Freeland
18:50 – Teatr „Reduta Śląska” (śląski humor)
19:20 – „The Way of Life” – występ podopiecznych Rodzinnego Domu Dziecka w Chorzowie
20:00 – Grupa „Freeland” (taniec i śpiew)
20:35 – Zespół wokalny „Fresco”
21:00 – Apel Jasnogórski i podsumowanie Festynu

Ponadto w czasie festynu będą prowadzone gry, zabawy oraz animacje dla dzieci połączone z upominkami. Przedstawiciele chorzowskiej Policji i Straży Miejskiej udzielą porad w zakresie bezpieczeństwa. Na festynie pojawi się również Stowarzyszenie „Nazaret” z parafii św. Barbary i Stowarzyszenie „Hospicjum”. Pierwsze będzie rozprowadzało własne robótki, z których dochód przeznaczony będzie na misje. Członkowie stowarzyszenia „Hospicjum” będą udzielali porad w zakresie medycznym. Oprócz tego wokół kościoła będzie wystawa fotograficzna związana z 50-leciem parafii oraz ostatnią pielgrzymką do Grecji. W czasie Festynu zostanie przeprowadzony Rodzinny Konkurs wiedzy o parafii. Przewidziane jest również stoisko gastronomiczne (kawa, ciastko, kiełbaski z grilla).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa