Reklama:


III Memoriał Cieślika. Zobacz zdjęcia z imprezy na Kresach

Pamiątkowe zdjęcie uczestników III Memoriału Gerarda CieślikaFot. Marcin Bulanda

Młodzi piłkarze z chorzowskich klubów uczcili pamięć legendy Niebieskich Gerarda Cieślika. Z kolei Eugeniusz Lerch, były napastnik Ruchu, został uhonorowany z okazji 80. urodzin.

Pierwsze dwie edycje Memoriału Gerarda Cieślika odbywały się w czerwcu. Tym razem organizatorzy imprezy – UKS Ruch Chorzów i Miasto Chorzów – zaprosili młodych piłkarzy z chorzowskich klubów oraz ich rodziców na drugą niedzielę września.

W turnieju pod hasłem „Chorzów w Ruchu 2019” wzięły udział drużyny z rocznika 2010 (i młodszych) – UKS Ruch, Akademia Piłkarska Ruch, Stadion Śląski, AKS CEZ Wyzwolenie, TS AKS, Józefka oraz zaprzyjaźniona akademia piłkarska z Suszca.

Zespoły grały systemem każdy z każdym, ale nie była prowadzona klasyfikacja. Oprócz upamiętnienia Gerarda Cieślika celem imprezy było bowiem propagowanie sportu i aktywnego spędzania czasu. W piłkę zagrali również rodzice dzieci trenujących w chorzowskich klubach.

Na Kresach odbyła się także miła uroczystość. Uhonorowany został Eugeniusz Lerch, były napastnik Ruchu, który w lutym br. obchodził 80. urodziny. Z tej okazji dostał koszulkę ze swoim nazwiskiem i numerem 80. Przypomnijmy, że pan Eugeniusz miał zaszczyt grać w jednym zespole z Gerardem Cieślikiem (w latach 1957-59).

Na zakończenie imprezy wszyscy młodzi piłkarze otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Wręczali je: Eugeniusz Lerch, Jan Cieślik (syn Gerarda Cieślika), Rafał Zaremba (dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM Chorzów), Jan Rudnow (były piłkarz Ruchu, mistrz Polski z 1968 r.), Seweryn Siemianowski (dyrektor UKS Ruch Chorzów) oraz Marcin Waszczuk (wiceprezes Ruchu Chorzów).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z III Memoriału Gerarda Cieślika. Ich autorem jest Marcin Bulanda.

A już w najbliższy weekend – w dniach 13-15 września – w Chorzowie rozegrany zostanie II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Gerarda Cieślika. Wezmą w nim udział 32 drużyny z całego kraju (w kategorii wiekowej U-13), w tym trzy ekipy z naszego miasta: Ruch, UKS Ruch i Stadion Śląski. Mecze rozgrywane będą na Kresach, zaś spotkania o medale – na Cichej.

Czytaj także: Turniej im. Gerarda Cieślika. Będą derby Ruch – Górnik!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości