Z Chorzowa na całą Polskę. 1962 notowanie Listy Przebojów

Lista Przebojów "Trójki" od lat '80 cieszy się niesłabnącą popularnościąFot.: M. Śliwa

W ten weekend kultowa Lista Przebojów „Trójki” po raz pierwszy nadawana była na żywo z Chorzowa. W audycji Marka Niedźwieckiego padło wiele ciepłych słów o nowym rynku, jednak jej gwiazdami zostały dzieci.

Piątek z PR3 w Chorzowie rozpoczął się już o 16:00 wraz z audycją Kuby Strzyczkowskiego „Zapraszamy do Trójki”, w której Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Aktywizacji Społecznej opowiedziała słuchaczom z całego kraju więcej o naszym mieście. O godzinie 19:00 z rozpoczęciem nadawania Listy Przebojów rynek wypełnił się po brzegi. Wydarzenie zainteresowało nie tylko Chorzowian, ale również mieszkańców ościennych miast, którzy przyjechali, by na żywo wysłuchać popularnej audycji. W przerwach między utworami notowanymi na Liście, Marek Niedźwiecki udzielał głosu najmłodszym, którzy mieli okazję powiedzieć kilka słów o sobie i przesłać pozdrowienia.

Na szczycie „Trójkowej” Listy Przebojów nadawanej z Chorzowa znalazł się utwór Muńka Staszczyka „Pola”. Po audycji na rynku dalej królowała muzyka, tym razem w wydaniu „na żywo”, za sprawą koncertu zespołu Mitch & Mitch.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa