Reklama:


Chorzowska Liga Futsalu. Poznaj pary pierwszej kolejki

Chorzowska Liga Futsalu. Poznaj pary pierwszej kolejki

W weekend 21-22 września rozpocznie się 35. sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu. W rozgrywkach – podobnie jak przed rokiem – wezmą udział 23 ekipy.

Na spotkaniu organizacyjnym ustalony został system rozgrywek w I i II lidze, rozlosowano także terminarz na sezon 2019/20. W I lidze zagra 12 drużyn, w tym trzech beniaminków: Bryka, AC Hilda oraz Wspólnie dla Chorzowa. Ten ostatni uzyskał awans po rezygnacji ZZ Kadra z dalszej gry w chorzowskiej lidze.

W pierwszej kolejce najciekawiej zapowiada się pojedynek dwóch najbardziej utytułowanych drużyn w ChLF – czterokrotny mistrz Silesia zagra z siedmiokrotnym czempionem Irex Gazem (aktualnym obrońcą trofeum). Wicemistrz Budoserwis zmierzy się z Thunderem, zaś trzecia ekipa poprzedniego sezonu Victoria Klimzowiec ze Wspólnie dla Chorzowa.

Do rozgrywek II ligi zgłosiło się 11 zespołów, w tym trzy nowe – Efekt Chorzów, Tajfun (powraca do ChLF po rocznej przerwie) oraz Tele-Nat&Milon. Z ligi wycofały się natomiast: Eko-Tor oraz APN Chorzów Stary.

Drugoligowcy jako pierwsi wyjdą na boisko przy ul. Granicznej – w sobotę, 21 września. Dzień później odbędzie się inauguracyjna kolejka w I lidze.

W tym sezonie wprowadzono kilka zmian w regulaminie. Powrócą transfery – „okienko” będzie otwarte w dniach 13-31 stycznia 2020 r. Oprócz tego w kadrze zespołu figurować może maksymalnie 18 zawodników (do tej pory 24). Będzie można przełożyć mecz – raz na sezon, bez podania przyczyny.

Nową formułę mieć będzie Puchar Ligi. Dotychczas rozgrywki o to trofeum rozpoczynały się po zakończeniu sezonu ChLF. Tym razem ruszą szybciej, pierwsza runda zaplanowana została wstępnie na niedzielę, 17 listopada.

Zestaw par I kolejki Chorzowskiej Ligi Futsalu

I LIGA – niedziela, 22 września
Godz. 8.00:
Victoria Klimzowiec – Wspólnie dla Chorzowa
8.50: Silesia – Irex Gaz
9.40: AC Hilda – Mateco
10.30: Thunder – Budoserwis
11.20: Klimzowiec – Gemini Alpol
12.10: Bryka – Danmar Kuś

II LIGA – sobota, 21 września
Godz. 8.00:
Efekt Chorzów – Autor Team
8.50: Wert Know-How – Kraken Pub
9.40: Stokson – Koreja.pl
10.30: Contra – WSD
11.20: Dam Pack Kalimex – Tele-Nat&Milon
Pauzuje: Tajfun.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa