Reklama:


Premiery, transkrypcja na język migowy i tango. Nowy sezon w „Rozrywce”

Plan działań na nowy sezon zapowiada się niezwykle ciekawie.Fot.: M. Śliwa

W budynku dyrekcji Parku Śląskiego odbyła się konferencja prasowa przedstawiająca program na nowy sezon największych wojewódzkich instytucji kulturalnych. Obok Teatru Śląskiego i Opery Śląskiej poznaliśmy najbliższe artystyczne plany Teatru Rozrywki.

Pierwszym z premierowych wydarzeń będzie koncert zaduszkowy „Czas nas uczy pogody” w reżyserii Jarosława Czerneckiego. Według zapowiedzi dyrektor Teatru Rozrywki, Aleksandry Gajewskiej, koncerty zaduszkowe mają wejść na stałe do repertuaru. Pod koniec listopada pierwszą teatralną premierą będzie komedia „Kura na plecach” Freda Apke w reżyserii Zbigniewa Stryja. W programie, jak zawsze, będzie również koncert sylwestrowy, który w tym roku będzie nosił tytuł „Rozrywka kocha kino”. Największa repertuarowa „bomba” przewidziana jest na wiosnę – premiera „Zakonnicy w przebraniu” w reżyserii Michała Znanieckiego ze scenografią Lugiego Scoglio i z choreografią Jarosława Stańka.

Chorzowski teatr wychodzi na przeciw amatorom i mniej znanym artystom. W ramach obchodów 100-lecia Powstań Śląskich Teatr Rozrywki ogłasza konkurs „Robimy larmo” na współczesną piosenkę i utwór powstańczy. Konkurs będzie trwał trzy lata, w roku 2021 odbędzie się koncert finałowy, nagranie płyty i produkcja videoklipu dla zwycięzcy. Innym elementem obchodów 100-lecia Powstań Śląskich będzie październikowy koncert na rynku w Katowicach „Śląsk ma głos”, gdzie wszyscy będą mogli wspólne zaśpiewać powstańcze piosenki. W programie również jubileuszowa, 10 edycja Entree – konkursu dla niezależnych artystów. W tym roku motywem przewodnim będzie: „W drodze do niepodległej”.

– Chcemy pokazać wszystkie spektakle offowe i małych teatrów, które powstały w zeszłym roku w ramach programu „Niepodległa”. Wiemy, że jest ich mnóstwo i są bardzo ciekawe, dlatego będą stanowiły motyw przewodni naszego konkursu – opowiada Aleksandra Gajewska, dyrektor Teatru Rozrywki

Nowości nie tylko na polu teatralnym. Od nowego sezonu wybrane spektakle będzie można zobaczyć z transkrypcją na język migowy. Wróci również wtorkowy kurs tanga. W planach jest również cykliczny projekt czytania performatywnego organizowany z wydawnictwem Sonia Draga.

– Regularnie raz w miesiącu będziemy państwa zapraszać na czytanie performatywne w księgarni Dopełniacz na chorzowskim rynku. Będą to dramaty i nasze adaptacje powieści. Myślę, że jest to ciekawa propozycja teatralna i wyjście z dramatem do mieszkańców miasta – zapowiada Aleksandra Gajewska

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości