Ruszają ważne miejskie plebiscyty

Ruszają ważne miejskie plebiscyty
Aktywizacja potencjału seniorów jest ważnym elementem działań Urzędu Miasta. Fot.: Chorzów dla seniora

Seniorzy stanowią liczną i coraz bardziej aktywną grupę wśród mieszkańców Chorzowa. Zbliża się czas, w którym wspólnie wyróżnimy tych najbardziej zaangażowanych w życie miejskiej społeczności,

Plebiscyt „Aktywny 60+” ma za zadanie wskazać i uhonorować najbardziej zasłużonego dla miasta seniora, którego postawa może być wzorem do naśladowania dla wszystkich pokoleń. Kandydat idealny jest liderem społeczności lokalnej, bezinteresownie angażuje się w pomoc innym i aktywnie działa na rzecz krzewienia kultury, sztuki i historii regionu. Aktualnie rozpoczyna się pierwszy etap, podczas którego do 19 września można zgłaszać pretendentów do tytułu „Aktywny 60+”.

Z kolei w plebiscycie „Firma Przyjazna Seniorom” wyłoniona zostanie instytucja lub przedsiębiorstwo najbardziej przychylne chorzowskim seniorom. Mieszkańcy mogą głosować na firmy i instytucje miejskie w ośmiu kategoriach, m.in. gastronomia, usługi, kultura i edukacja.

W drugim etapie wyłonieni zostaną laureaci plebiscytów cieszący się największym uznaniem wśród chorzowian. By oddać głos wystarczy od 23 września do 14 października wypełnić kartę do głosowania i wrzucić ją do specjalnej urny w wyznaczonych miejscach:Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ul. Wolności 101,

– Miejski Dom Kultury Batory, ul. Batorego 6,

– Starochorzowski Dom Kultury, ul. Siemianowicka 59,

– Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3,

– Centrum Informacji Seniora, ul. Strzelców Bytomskich 11,

– Urząd Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, pok. 218,

– Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu, Rynek 1A,
oraz przy pomocy urny mobilnej podczas wydarzeń organizowanych przez Miasto Chorzów.

– Od programu „Chorzów 60+” zaczęły się wszystkie inne programy aktywizujące mieszkańców, a plebiscyty „Aktywny 60+” i „Firma Przyjazna Seniorom” są jego ważną częścią – wyjaśnia Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Wyniki plebiscytów zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali programu „Chorzów 60+”. Regulaminy i karty zgłoszeniowe dostępne są w linkach poniżej.

Karta zgłoszeniowa

Regulamin Aktywny 60+

Regulamin Firma Przyjazna Seniorom

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości