Podziel się rośliną. Ciekawa akcja na nowym rynku

Podziel się rośliną. Ciekawa akcja na nowym rynku
Im więcej osób zaangażuje się w wymianę, tym ciekawsze gatunki będzie można znaleźć.Fot.: M. Banduch

Skrzydłokwiat, monstera deliciosa, aloes, zielistki lub begonie. To tylko część roślin, które będzie można „przygarnąć” na rynku w ramach pierwszej „Wielkiej chorzowskiej wymianie roślin i sadzonek”.

Zasady akcji są bardzo proste. Wystarczy przynieść swoje rośliny i wymienić je na inne, które będą mieli pozostali uczestnicy spotkania. Nie ma wymogów co do tego, jakie mają to być rośliny – ani gatunek, ani rozmiar nie mają znaczenia. Przynosić można nawet szczepki i sadzonki. Organizatorzy sugerują, że jeśli jest ktoś, kto nie ma roślin na wymianę, a chce wziąć udział w akcji, może przynieść ze sobą np. doniczkę, worek ziemi czy perlitu. W trakcie wymiany będzie można dobrowolnymi datkami wesprzeć Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie. W przypadku przyjścia na wydarzenie bez niczego na wymianę, wybraną roślinę można otrzymać w zamian za pieniądze wrzucone do puszki schroniska. Żadna z rzeczy, jakie trafią na akcję nie zostanie zmarnowana.

– Rośliny, które nie znajdą nowego miejsca zostaną w Chochoresto na specjalnym regale, gdzie będzie ich dom tymczasowy. Tam będą oczekiwać na przygarnięcie – informują organizatorzy w profilu wydarzenia na portalu facebook.com

Wymiana roślin odbędzie się w sobotę 14 września na chorzowskim rynku od 19:00 do 22:00. Organizatorami wydarzenia są Miasto Chorzów, Nowy Rynek Chorzów i Chochoresto.

Dokładna lokalizacja miejsca wymiany.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa