Chorzów z największym dofinansowaniem w regionie

Chorzów z największym dofinansowaniem w regionie
Ulica 3 maja jest jedną z ważniejszych arterii komunikacyjnych ChorzowaFot.: M. Banduch

Wczoraj w Urzędzie Miasta w Siemianowicach Śląskich odbyło się spotkanie, na którym wojewoda Jarosław Wieczorek wręczał samorządom „czeki”.

Są to pieniądze pochodzące z Funduszu Dróg Lokalnych, które wspomogą remonty i przebudowy dróg na terenie miast w regionie. Najwyższą kwotę dofinansowania otrzymał Chorzów. To ponad 14 milionów złotych. Ta kwota zostanie przeznaczona na przebudowę ulicy 3 Maja.

– To dofinansowanie bardzo nas cieszy. To pokazuje, jak dużo dobrej pracy wykonali nasi urzędnicy, przygotowując wniosek, dzięki któremu otrzymujemy tak duże wsparcie – podkreśla Mariola Roleder, zastępca prezydenta miasta.

Remont tej ulicy to wspólny projekt Miasta Chorzów i spółki Tramwaje Śląskie. Chorzów odpowiada za część drogową, której koszt szacowany jest na około 25 milionów złotych. Miasto ze swoich środków wyłoży ok. 11 milionów złotych. Nie można jeszcze określić dokładnej, kiedy rozpoczną się prace budowlane. Wszystko zależy od przetargu.

– Wynik przetargu w ostatnim etapie ponownie został zaskarżony do Krajowej Izby Odwoławczej. Jej orzeczenie poznamy we wtorek – tłumaczy Andrzej Zawada, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Śląskie.

Jeśli odwołanie zostanie uznane za niezasadne, spółka Tramwaje Śląskie będzie mogła przystąpić do podpisania umowy z wykonawcą. Na procedury sądowe (otrzymanie wyroku na piśmie) i podpisanie umowy potrzeba około 3 tygodni. Prace remontowe mogą ruszyć już w październiku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa