Dobra zabawa i dużo uśmiechu. Kolejna edycja integracyjnego pikniku

Na uczestników pikniku czekało dużo atrakcji, jednak najważniejsze było wspólne spędzanie czasu.Fot.: M. Śliwa

Piątek trzynastego na przekór przesądom był bardzo szczęśliwym i pełnym radości dniem dla mieszkańców i przyjaciół Domu Pomocy Społecznej „Republika”. Wszystko za sprawą pięknej pogody i kolejnej edycji „Pikniku z Republiką”.

„Piknik z Republiką” to impreza integracyjna, która zorganizowana została już po raz dwudziesty czwarty w ogrodzie Domu. W wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy DPS „Republika” ale również ich rodziny, krewni, przyjaciele, a także mieszkańcy innych placówek dla osób niepełnosprawnych, uczniowie chorzowskich szkół, mieszkańcy Maciejkowic, władze miasta i sponsorzy.

W tegorocznej edycji Pikniku z Republiką uczestnicy imprezy bawili się przy muzyce zespołu Whisky River oraz muzyce orkiestry dętej Państwowych Szkół Budownictwa w Bytomiu. Ponadto wszyscy mogli podziwiać umiejętności szczudlarzy i Policji konnej oraz brać udział w konkursach sportowo – rekreacyjnych. Wielkim powodzeniem cieszyły się dmuchane urządzenia rekreacyjne, w tym świetny roler wodny, stoisko z watą cukrową oraz fotobudka.

– W trakcie wspólnej zabawy nawiązywane są bezpośrednie kontakty, a co najważniejsze przełamywane są bariery niepełnosprawności. Z radością można obserwować to, że niepełnosprawność nie przeszkadza nie tylko przy wspólnej zabawie, ale nie stanowi bariery nawet przy komunikacji niewerbalnej i wymianie informacji – opowiada Lidia Nastuła, dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Republika”.

W trakcie pikniku instruktorzy terapii zajęciowej oraz mieszkańcy Domu zaprezentowali na odrębnym stoisku własne prace artystyczne, natomiast Stowarzyszenie „Nie ma Głupich” prowadziło akcję zbierania cegiełek, z której środki co roku przeznaczane są na organizacje wycieczek dla mieszkańców Domu. Wszyscy goście mogli liczyć na poczęstunek w postaci kartoflanki, kiełbasek z rożna, tradycyjny śląski „chleb z tustym i kwaszonym ogórkiem” oraz ciasto, lody i napoje. Produkty do poczęstunku pozyskane zostały od wielu darczyńców sponsorujących przedsięwzięcie DPS „Republika”

Impreza odbyła się dzięki wsparciu sponsorów i dotacji z Urzędu Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa