Reklama:


Turniej im. Gerarda Cieślika. Puchar pojechał do Szczecina

Turniej im. Gerarda Cieślika. Puchar pojechał do Szczecina
Na zdjęciu uczestnicy II Turnieju im. Gerarda CieślikaFot. MF

II Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o Puchar Gerarda Cieślika zakończył się zwycięstwem Pogoni Szczecin, która w finale pokonała Koronę Kielce. Jak spisały się drużyny z Chorzowa?

W imprezie mającej na celu upamiętnienie legendy Ruchu Chorzów Gerarda Cieślika wzięły udział 32 ekipy w kategorii wiekowej U13, w tym cztery z naszego miasta: Ruch, UKS Ruch oraz dwie drużyny Stadionu Śląskiego. Jak już informowaliśmy, z grupy wyszły dwie ostatnie, z kolei zespoły z „eRką” w herbie walczyły w finale B (o miejsca 17-32).

W finale A drużyny Stadionu Śląskiego odpadły w 1/8 finału. „Jedynka” uległa reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej 0:1, zaś „Dwójka” Śląskowi Wrocław 0:2. Pogromcy chorzowian wkrótce także odpadli.

W meczu o trofeum (na stadionie przy Cichej) Pogoń Szczecin pokonała Koronę Kielce 1:0, zaś w spotkaniu o 3. miejsce Piast Gliwice – w takim samym stosunku – wygrał z Zagłębiem Lubin.

UKS Ruch i Ruch szukały swojej szansy w finale B. UKS szybko zakończył grę w tej fazie, ulegając kadrze Dolnośląskiego ZPN 0:7. Lepiej spisywał się Ruch, który najpierw wygrał z Polonią Bytom 1:0, a następnie z Włókniarzem Pabanice także 1:0. W półfinale chorzowianie ulegli Dolnośląskiemu ZPN 0:1. Na pocieszenie zdobyli brąz w finale B, wygrywając z Avią Świdnik po rzutach karnych 3:2 (w regulaminowym czasie było 1:1).

II Turniej Piłki Nożnej GERARDA CIESLIKA przechodzi do historii.1. POGOŃ SZCZECIN2. KORONA KIELCE3. PIAST GLIWICE4….

Opublikowany przez Polska Fundacja Sportu i Kultury Niedziela, 15 września 2019

Jak podkreślali organizatorzy turnieju – Polska Fundacja Kultury i Sportu oraz Śląski ZPN – w przyszłym roku w III Turnieju im. Gerarda Cieślika zagrają także zespoły zagraniczne.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości