Reklama:


Kolejne inwestycje w miejską infrastrukturę

Kolejne inwestycje w miejską infrastrukturę
Nowe lampy, podobnie jak te przy zmodernizowanych przejściach dla pieszych, same będą sterowały natężeniem światła.Fot.: chorzowianin.pl

Będzie bardziej ekologicznie i oszczędnie – Chorzów wymienia oświetlenie na ledowe i inwestuje w system inteligentnego sterowania.

Prezydent Andrzej Kotala, w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, podpisał umowę na dofinansowanie unijne w wysokości ponad 2,5 mln złotych.Koszt całej modernizacji to 3 238 221 zł.  Inwestycja obejmie ponad 700 latarni w 33 lokalizacjach.

– Oświetlenie wymienimy przede wszystkim w parkach i na skwerach, między innymi w Parku Róż, Parku pod Kasztanami czy w Parku Redena. Już od kilku lat przy okazji remontów wymieniamy oświetlenie na to energooszczędne. Teraz pora na kolejne, dodatkowe miejsca – wskazuje Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Zakres prac będzie zależał o stanu technicznego oświetlenia. Latarnie zostaną podpięte także do systemu inteligentnego sterowania. Oznacza to, że natężenie oświetlenia będzie automatycznie dostosowywane do ruchu samochodów i pieszych – jeśli droga będzie pusta, to będzie ono słabsze.

– W niektórych lokalizacjach wymienimy wyłącznie oprawy, w innych będziemy także naprawiać słupy. Właściwa konserwacja jest ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale także bezpieczeństwa – wyjaśnia wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik

Projekt zakończy się w przyszłym roku.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości