Przyjadą na Śląsk, by namówić młodzież do działania społecznego

Przyjadą na Śląsk, by namówić młodzież do działania społecznego
Uczestnicy jednej z edycji na finałowej gali.Fot.: materiały prasowe organizatora

Aż 65 ambasadorów Zwolnionych z Teorii, największej olimpiady projektów społecznych w Polsce, w ramach Ogólnopolskiej Trasy dotrze do 120 miast i odwiedzi w nich około 800 szkół tj. 20% wszystkich techników i liceów w całym kraju. Wśród nich nie zabraknie również Chorzowa.

Zwolnieni z Teorii to największa olimpiada projektów społecznych w Polsce, w której udział każdego roku bierze kilkanaście tysięcy uczniów. Jej uczestnicy dobierają się w kilkuosobowe zespoły, wymyślają pomysł na własny projekt społeczny, który w pozytywny sposób wpływa na ich odbiorców. Następnie przy wsparciu mentora oraz dedykowanej platformy, na której otrzymują praktyczne wskazówki prowadzące krok po kroku przez realizację projektu, wprowadzają go w życie. Każdy uczestnik, który ukończy swój projekt, odbiera międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami stworzony z Project Management Institute (PMI) R.E.P. PMI to prestiżowa instytucja zrzeszająca 500 tys. kierowników projektów z całego świata.

Ambasadorzy w trakcie swojej trasy będą przekonywać młodzież do zrealizowania własnego projektu społecznego, dzięki któremu zdobędą niezbędne w przyszłości kompetencje oraz pozytywnie wpłyną na swoje otoczenie. Opowiedzą również o tym, dlaczego warto działać społecznie w swojej okolicy, jak robić to z sensem oraz jakich korzyści można spodziewać się zarówno dla siebie, jak i swojego otoczenia. Właśnie tą wiedzą będą dzielić się z uczniami ambasadorzy olimpiady, którzy ukończyli już własny projekt.

– Realizując projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii, można nauczyć się kompetencji przyszłości takich jak wyznaczanie celów, dobra komunikacja, negocjacje, przekonywanie innych do swoich pomysłów. Jest to świetny trening dla młodzieży na starcie kariery zawodowej, ale także idealna okazja do nabycia przez nią wrażliwości społecznej – tłumaczy Paula Bruszewska, prezes Fundacji Zwolnieni z Teorii.

Ambasadorzy Zwolnionych z Teorii przyjadą do Chorzowa w czwartek 26 września, a swoją akcję przeprowadzą w I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w godzinach 8:00 do 10:00. Najprawdopodobniej odwiedzą jeszcze kilka innych szkół, jednak miejsca i godziny kolejnych spotkań jeszcze nie zostały potwierdzone. Tego samego dnia dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się również spotkanie informacyjne o godz. 17 w Synergia.dobre.miejsce, przy ulicy Andrzeja 29/2 w Katowicach.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości