Jak śledzić paczkę?

Jak śledzić paczkę?

Wysłana paczka wyrusza w drogę do adresata, ale nadawca może przez cały czas śledzić jej lokalizację

Dzięki temu wie, w którym miejscu się znajduje i zna przewidywany czas dostawy. Wszelkie aktualizacje dotyczące paczki nadawca dostaje w mailach lub za pomocą wiadomości SMS, ale przesyłkę można śledzić także na stronie internetowej.

śledzenie paczek Zanim zaczniemy śledzenie paczek w pierwszej kolejności musimy je odpowiednio przygotować i wysłać. Możemy to zrobić na trzy sposoby: zamówić kuriera, który odbierze przesyłkę ze wskazanego miejsca i umówionym czasie lub nadać ją samodzielnie. W tym celu możemy udać się do najbliższego Paczkomatu lub Punktu Obsługi Paczek. Bez względu na sposób nadania paczki wszystkie czynności wykonywane przez InPost można śledzić online.

Jak zapakować paczkę?

Wszystkie przesyłki wychodzące od nadawcy muszą być prawidłowo zapakowane. Najlepiej użyć w tym celu kartonowego pudełka z podwójnymi ściankami. Opakowanie powinno być w idealnym stanie, niezniszczone i niezagrażające innym paczkom. Pamiętajmy, że mocno zużyte lub uszkodzone pudełko to podstawa do odmowy przyjęcia paczki przez kuriera. Wielkość opakowania dopasowujemy do wagi zawartości oraz jej wymiarów. Zawsze zabezpieczamy przesyłane przedmioty wypełniając wnętrze pudełka starą gazetą, folią bąbelkową, papierowym wypełniaczem czy styropianem. Na koniec zaklejamy przesyłkę taśmą klejącą i przygotowujemy etykietę nadawczą. W prosty sposób wygenerujemy ją w Managera Paczek. Prawidłowo zaadresowana paczka jest opisana pełnymi danymi adresowymi nadawcy i odbiorcy.

Droga paczki krok po kroku

Kiedy paczka jest prawidłowo zapakowana i opisana możemy przystąpić do jej wysyłki. W tym celu korzystamy z opcji odbioru przesyłki przez kuriera lub samodzielnego nadania jej w przeznaczonych do tego punktach. Odebrana przez kuriera lub pozostawiona w Paczkomacie paczka rozpoczyna swoją drogę do adresata. Ta trasa różni się nieznacznie w zależności od sposobu nadania przesyłki. Z Paczkomatu paczka odbierana jest przez pracownika i przewożona do najbliższej sortowni, aby stamtąd ruszyć do oddziału najbliższego miejscu zamieszkania adresata. Z tej lokalizacji odbierana jest ponownie przez kuriera i dostarczana bezpośrednio na adres odbiorcy lub do wskazanego podczas zakupu Paczkomatu. Przez cały czas – od momentu nadania przesyłki zarówno nadawca, jak i odbiorca mogą śledzić drogę, jaką ona przebywa. Przede wszystkim otrzymują automatyczne wiadomości email, informujące o postępie oraz aktualnym miejscu przekazania paczki. Szukanie przesyłek może także odbyć się poprzez stronę internetową www.inpost.pl. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać numer, który składa się z 24 cyfr. Otrzymuje się go od razu – podczas nadawania paczki. W formularzu możemy jednorazowo wyszukać status pięciu przesyłek. Aby to zrobić musimy wpisać ich numery rozdzielając je przecinkami. Kiedy paczka dotrze do wskazanego miejsca adresat otrzymuje informację poprzez wiadomość SMS. W przypadku odbioru z Paczkomatu jest tam podany kod, upoważniający do otwarcia skrytki. Na podjęcie paczki mamy 48 godzin. Po tym czasie wraca ona do najbliższego oddziału, w którym czeka kolejne 48 godzin.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości