Muzyka eksperymentalna w Pavilonie A

Muzyka eksperymentalna w Pavilonie A
Znajdująca się w Pavilonie A Galeria Sztuki Muzycznej i Obrazu ponownie będzie gospodarzem ciekawego wydarzenia.Fot.: M. Śliwa

Kolejne wydarzenie w ramach rozpoczętego w czerwcu Śląskiego Festiwalu Plakatu PlakatFest. W Pavilonie A na nowym rynku odbędzie się muzyczny happening pod tytułem „Zjawa”.

Widowisko „Zjawa” to 45-minutowe wykonanie eksperymentalnej muzyki komputerowej z wykorzystaniem nagrań terenowych, zmodyfikowanych pętli i losowo generowanego dźwięku. Utwór zainspirowany został pracą Krzysztofa Knittela „Low Sounds”. Chris Smentkowski, jest muzykiem, artystą wizualnym oraz kuratorem. Od ponad 20 lat promuje awangardową muzykę i wydarzenia artystyczne w środkowych Stanach Zjednoczonych. Happening rozpocznie się o godz. 18:00 w niedzielę 22 września w Pavilonie A.

Z kolei o 19.00 w tym samym miejscu zostanie otwarta wystawa jednego obrazu Bobbi Woods. Pochodzącą z USA Wodds tworzy plakaty bazujące na słowie, instalacje i filmy wideo. W swojej pracy łączy tradycyjny warsztat z nowymi technologiami.

Wstęp bezpłatny.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości