Tauron SEC na Śląskim: Włodarczyk wylosowała numery żużlowców

Tauron SEC na Śląskim: Włodarczyk wylosowała numery żużlowców
Anita Włodarczyk otrzymała od Kacpra Woryny - jednego z bohaterów cyklu TAURON SEC - pamiątkowy plastron z numerem 1Fot. Instagram/Anita Włodarczyk

Już 28 września na Stadionie Śląskim usłyszymy ponownie ryk silników żużlowych. W Chorzowie odbędzie się Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2019, czyli Indywidualnych Mistrzostw Europy.

Stadion Śląski po raz drugi z rzędu gości ostatnią imprezę z cyklu TAURON SEC. Przed rokiem Duńczyk Leon Madsen w wielkim stylu wygrał w „Kotle Czarownic”, pieczętując zdobycie tytułu mistrza Europy. Świetnie spisał się wówczas także Kacper Woryna, żużlowiec ROW-u Rybnik, który zajął trzecie miejsce.

Czytaj także: Dominacja Madsena na Śląskim. Został mistrzem Europy

Obu żużlowców zobaczymy ponownie na Stadionie Śląskim – w sobotę, 28 września. Rozlosowano już numery startowe, z którymi zawodnicy przystąpią do zawodów. W ceremonii, która odbyła się na chorzowskiej arenie, uczestniczyli: Anita Włodarczyk, dwukrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata w rzucie młotem oraz Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Fot. Instagram/Anita Włodarczyk

Anita Włodarczyk pochodzi z Rawicza – miasta, które ma tradycje żużlowe (klub Kolejarz). Nic więc dziwnego, że jest fanką speedwaya. Po ceremonii sprawdziła, jak przebiega budowa toru żużlowego na Stadionie Śląskim, a od Kacpra Woryny otrzymała pamiątkowy plastron z numerem 1.

Podczas losowania „jedynka” przypadła Jarosławowi Hampelowi, co oznacza, że Polak wystartuje w każdym z wyścigów, który rozpoczynać będzie nową serię startów. A już w czwartej gonitwie zmierzą się lider cyklu TAURON SEC Grigorij Laguta oraz lokalny matador, jedyny hanys w stawce, wspomniany Woryna.

Po trzech rundach Indywidualnych Mistrzostw Europy – w niemieckim Guestrow, Toruniu oraz duńskim Vojens – klasyfikację otwiera Rosjanin Łaguta (34 pkt.), który wyprzedza dwóch Duńczyków: Nickiego Pedersena (33) oraz Mikkela Michelsena (30). Po 29 punktów zgromadzili Polacy – Bartosz Smektała i Woryna. Nasi mają się o co bić, bo na Stadionie Śląskim nie zobaczymy Pedersena, który nie wystartuje z powodu kontuzji. Broniący tytułu Madsen jest siódmy (26 pkt.)

Bilety na finał Indywidualnych Mistrzostw Europy można nabywać na eBilet.pl oraz zuzelnaslaskim.pl. Zawody na Stadionie Śląskim rozpoczną się o godz. 18.00.

Oficjalna lista startowa
1. Jarosław Hampel #33 (Polska)
2. Robert Lambert #505 (Wielka Brytania)
3. Bartosz Smektała #115 (Polska)
4. Maksym Drabik #16 (Polska)

5. Leon Madsen #30 (Dania)
6. Jurica Pavlic #199 (Chorwacja)
7. Kai Huckenbeck #744 (Niemcy)
8. Mikkel Michelsen #155 (Dania)
9. David Bellego #415 (Francja)
10. Anders Thomsen #11 (Dania)
11. Antonio Lindbaeck #85 (Szwecja)
12. Vaclav Milik #225 (Czechy)
13. Grigorij Laguta #111 (Rosja)
14. Paweł Przedpełski #323 (Polska)
15. Kacper Woryna #223 (Polska)

16. Michael Jepsen Jensen #52 (Dania)

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa