Reklama:


ChLF. 35. sezon rozpoczęty. Hilda zaskoczyła Mateco

ChLF. 35. sezon rozpoczęty. Hilda zaskoczyła Mateco

W 1. kolejce sezonu 2019/20 Chorzowskiej Ligi Futsalu beniaminek AC Hilda niespodziewanie pokonał zdobywcę Pucharu Ligi Mateco. Pewne zwycięstwa odnieśli: mistrz Irex Gaz oraz wicemistrz Budoserwis, który został pierwszym liderem. W drugiej lidze tabelę otwiera Stokson.

I LIGA: W elicie występują w tym roku trzy nowe zespoły – Bryka, AC Hilda i Wspólnie dla Chorzowa. Ten ostatni zainaugurował sezon meczem z trzecią ekipą poprzedniego sezonu Victorią Klimzowiec i nie miał w nim zbyt wiele do powiedzenia. Wspólnie – jako jedyny zespół w tej kolejce – nie strzeliło gola. Znacznie lepiej spisali się inni beniaminkowie. Bryka pokonała Danmar Kuś 5:4, zaś AC Hilda sprawiła sensację, wygrywając ze zdobywcą Pucharu Ligi Mateco 3:1.

W pozostałych meczach zwyciężali faworyci. Mistrz Irex Gaz nie dał szans Silesii, Klimzowiec okazał się lepszy od Gemini, zaś Budoserwis rozgromił drużynę Zotex-Thunder, stając się pierwszym liderem.

W następnej serii spotkań (niedziela, 29.09.) bardzo ciekawie zapowiada się mecz Budoserwisu z Victorią (godz. 8.00). Irex Gazowi spróbuje przeciwstawić się Bryka (8.50).

1. kolejka
Victoria Klimzowiec – Wspólnie dla Chorzowa 4:0
Silesia – Irex Gaz 2:7
AC Hilda – Mateco 3:1
Zotex-Thunder – Budoserwis 3:12
Klimzowiec – Gemini Alpol 6:2
Bryka – Danmar Kuś 5:4

II LIGA: Przed rozpoczęciem sezonu udało się skompletować „dwunastkę” – po dołączeniu do rozgrywek nowej ekipy K.S. Siekiera Piła Chorzów. Musi ona jeszcze poczekać na debiut w ChLF, bo jej mecz z Tajfunem (podobnie jak spotkanie Efekt – Autor Team) został przełożony.

Tabelę otwiera Stokson, który pokonał Koreję 6:0. Wysokie zwycięstwo odniósł także Dam Pack Kalimex, a trzecią drużyną z kompletem punktów jest Contra.

1. kolejka
Wert Know-How – Kraken Pub 4:4
Stokson – Koreja.pl 6:0
Contra – WSD 3:2
Dam Pack Kalimex – Tele-Nat&Milon 6:1
Mecze: Efekt Chorzów – Autor Team oraz K.S. Siekiera Piła Chorzów – Tajfun zostały przełożone.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości