Reklama:


Uczniowie kręcą kilometry dla Chorzowa

Mini Tour de Chorzów był okazją do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.Fot.: M. Śliwa

Chorzów walczy o miano rowerowej stolicy Polski. W ramach pierwszej edycji wyścigu Mini Tour de Chorzów do rywalizacji przyłączyli się uczniowie chorzowskich szkół.

W wyścigu wokół Doliny Górnika wzięli udział uczniowie czwartych klas z dwunastu chorzowskich szkół. Do pokonania mieli trasę o długości 1,3 kilometra, a rywalizacja toczyła się indywidualnie i drużynowo. Organizatorem pierwszego Mini Tour de Chorzów była Straż Miejska w Chorzowie.

– Do organizacji Mini Tour de Chorzów zainspirowało nas Tour de Pologne od kilku lat odbywające się między innymi w Chorzowie. Poza walką o punkty w rankingu Rowerowej Stolicy Polski nasz wyścig to dobry sprawdzian umiejętności przed egzaminem na kartę rowerową – opowiada Henryk Rusnak, kierownik referatu profilaktyki, ekologii i komunikacji społecznej w Straży Miejskiej w Chorzowie

W rywalizacji drużynowej najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15, drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa nr 14, a na najniższym stopniu podium zameldowali się uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2.

Poza sportowymi zmaganiami na uczestników wyścigu czekały również inne atrakcje. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o bezpieczeństwie, z bliska zobaczyć jak wygląda wóz strażacki, a także zobaczyć dzięki alko-goglom, jak niebezpieczne jest poruszanie się po drodze pod wpływem alkoholu.

– Chcemy pokazać, że Straż Miejska nie tylko egzekwuje prawo ale działa również na rzecz dzieci. Prowadzimy liczne warsztaty i prelekcje w szkołach, a Mini Tour de Chorzów jest kolejną akcją skierowaną do najmłodszych – komentuje Henryk Rusnak

Partnerami wyścigu byli: Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, Policja, Straż Pożarna, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, Chorzowski Klub Rowerowy, firma Nordis, restauracja Bartek, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, Śląski Dom Brokerski, Pepsi i sklep rowerowy Dwa Koła.

Sponsorem głównym imprezy był Urząd Miasta Chorzów.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości