ChLF. Tylko faworyci nie doznali strat

ChLF. Tylko faworyci nie doznali strat

Irex Gaz i Budoserwis to jedyne zespoły w I lidze, które po dwóch kolejkach mogą się pochwalić pełną pulą. Już w niedzielę (6.10.) dojdzie do konfrontacji wicemistrza z mistrzem.

I LIGA: W zasadzie ten tekst możemy powtarzać co 12 miesięcy – „Lata lecą, a w Chorzowskiej Lidze Futsalu faworyci trzymają się mocno”. Początek kolejnych rozgrywek tylko to potwierdza. Już po dwóch kolejkach Budoserwis oraz Irex Gaz mają nieznaczną przewagę nad resztą stawki. Jako jedyne wygrały oba mecze.

Budoserwis zmierzył się z Victorią, z którą w styczniu br. przegrał 2:3 (po tej porażce nie zdołał już dogonić Irex Gazu). Teraz wicemistrz Chorzowa wziął rewanż, pokonując trzecią ekipę minionego sezonu 3:1. Z kolei Irex Gaz, mimo utraty czterech goli, okazał się lepszy od Bryki. Już w najbliższą niedzielę (6.10., godz. 10.30) będziemy świadkami ligowego hitu – Irex Gaz vs Budoserwis!

Zanosi się na ciekawy i wyrównany sezon, bo aż siedem ekip zdobyło w dwóch meczach trzy „oczka”. AC Hilda, która przed tygodniem sensacyjnie pokonała Mateco, tym razem przegrała ze Wspólnie dla Chorzowa. Danmar Kuś zapisał na koncie pierwszy komplet punktów, wygrywając z Klimzowcem. Z kolei Zotex Thunder podniósł się po pogromie z Budoserwisem (3:12) i okazał się lepszy od Gemini, które zamyka tabelę i jako jedyne w stawce ma zero w rubryce „punkty”.

2. kolejka
Budoserwis – Victoria Klimzowiec 3:1

M. Ogórek, Ł. Bidelski, M. Markosyan – K. Dylewski;
Irex Gaz – Bryka 7:4
K. Wysocki 2, B. Tarnówka 2, A. Stachański 2, D. Rymaszewski – R. Nowak, M. Walczak, P. Wąsik, M. Filip;
Mateco – Silesia 4:4
K. Skorupa 2, M. Brysz, K. Neznal – M. Malec 3, P. Kujawa;
Wspólnie dla Chorzowa – AC Hilda 4:2
M. Gruchalski 2, T. Rybacki, A. Mordzak – K. Kandziora, A. Zając;
Gemini Alpol – Zotex Thunder 1:2
D. Gaszi – M. Nowak 2;
Danmar Kuś – Klimzowiec 5:2
G. Kacprzak 2, J. Kowalski, R. Pleszak, A. Kaczmarek – D. Koniarek 2.

Tabela: Budoserwis 6 pkt., Irex Gaz 6, Danmar Kuś 3, Victoria Klimzowiec 3, Klimzowiec 3, Bryka 3, AC Hilda 3, Wspólnie 3, Thunder 3, Mateco 1, Silesia 1, Gemini 0.

II LIGA: Autor Team po spadku z elity najwyraźniej szybko zamierza do niej powrócić. W sobotę wygrał ze Stoksonem, zaś w niedzielę – w meczu zaległym – uporał się z Efektem. Sześć punktów ma także Contra, która wyraźnie pokonała nową ekipę w stawce Tele-Nat&Milon i na razie jest liderem. Od porażki przygodę z ChLF rozpoczęła Siekiera Piła, a także powracający do rozgrywek w Chorzowie (po rocznej przerwie) Tajfun.

Sporo emocji było w meczu Kraken Pub – Dam Pack Kalimex. Gdy wydawało się, że drużyny podzielą się punktami, Kraken przeprowadził w ostatnich sekundach decydującą akcję, zakończoną trafieniem na 5:4. Praktycznie równo z syreną!

2. kolejka
Tajfun – Efekt Chorzów 1:4

K. Czapura – P. Doroshchuk 2, P. Paińta, A. Wronowski;
Kraken Pub – Dam Pack Kalimex 5:4
S. Olszewski, M. Kowalski, D. Malordy, B. Zawora, P. Śróda – K. Colik 2, J. Obuchowski, G. Misterka;
Koreja.pl – Wert Know-How 3:2
R. Walus 3 – M. Knap, K. Kocieł;
Autor Team – Stokson 3:2
D. Matusiak, M. Chwiendacz, M. Kordaczka – M. Baic 2;
Tele-Nat&Milon – Contra 0:5
D. Swatek 3, A. Zajdel 2;
WSD – KS Siekiera Piła 6:3

A. Sabalski 3, Ł. Sabalski 2, T. Pogoda – R. Liksza 2, D. Hassa.

Mecz zaległy
Efekt Chorzów – Autor Team 1:4

P. Doroshchuk – M. Chwiendacz, D. Matusiak, M. Kordaczka, M. Węgrzyn.

Tabela:
Contra 6 pkt. (2 mecze), Autor Team 6 (2), Kraken Pub 4 (2), Stokson 3 (2), Dam Pack Kalimex 3 (2), WSD 3 (2), Efekt 3 (2), Koreja.pl 3 (2), Wert Know-How 1 (2), Siekiera Piła 0 (1), Tajfun 0 (1), Tele-Nat&Milon 0 (2).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa