Puchary mają już z głowy. Niebiescy pokonani w Lipinach

Puchary mają już z głowy. Niebiescy pokonani w Lipinach
Na zdjęciu pomocnik Ruchu Daniel PaszekFot. Marcin Bulanda

Piłkarze Ruchu Chorzów nie zdobędą Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. W półfinale ulegli Śląskowi Świętochłowice 2:3.

W bieżącym sezonie chorzowianie grali w Pucharze Polski na dwóch frontach. Na szczeblu centralnym pokonali w rundzie wstępnej Skrę Częstochowa, by w 1/32 finału odpaść po dramatycznym boju u siebie ze Stomilem Olsztyn (3:3 po dogrywce, karne 3:4).

Zespół Łukasza Berety występował także w Pucharze Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. W pierwszej rundzie miał wolny los, później rozgromił UKS Ruch Chorzów 8:1 i pokonał – po rzutach karnych – Podlesiankę Katowice. W półfinale na „Niebieskich” czekał czwartoligowy Śląsk Świętochłowice.

Mecz odbył się na stadionie w Lipinach. Trener Ruchu oszczędził w tym meczu kilku zawodników z pierwszego składu (nie grali m.in. Tomasz Foszmańczyk, Tomasz Podgórski, Konrad Kasolik, Bartłomiej Kulejewski, Marcin Kowalski, Mateusz Lechowicz czy Mariusz Idzik), ale jedenastka, którą desygnował do gry, początkowo spisywała się świetnie. Po golach Daniela Paszka i Jakuba Nowaka prowadziła do przerwy 2:0.

Po zmianie stron oglądaliśmy jednak zupełnie inny mecz. Sporo ożywienia do gry Śląska wnieśli rezerwowi: Damian Wasiak, Kamil Ściętek i Marcin Jaskiernia. Ten pierwszy dwa razy wpakował piłkę do bramki Ruchu z bliskiej odległości, po rzutach rożnych. Przy golu na 2:2 efektowną asystą – nożycami – popisał się Ściętek.

W 71. minucie Śląsk objął prowadzenie. Jaskiernia pomknął lewą stroną i sfinalizował akcję silnym uderzeniem. Tomasz Nowak po raz trzeci wyciągnął piłkę z siatki.

Ruch mógł wyrównać i doprowadzić do kolejnej w tym sezonie serii rzutów karnych. Jednak w końcówce Paszek nie trafił w bramkę, będąc w doskonałej sytuacji. Śląsk awansował do finału PP na szczeblu Podokręgu Katowice, zmierzy się w nim ze Slavią Ruda Śląska.

Chorzowianom zaś pozostanie walka o ligowe punkty. Następny mecz rozegrają w sobotę, 5 października, w Brzegu ze Stalą.

Puchar Polski, Podokręg Katowice – półfinał
Śląsk Świętochłowice – Ruch Chorzów 3:2 (0:2)
Bramki:
Wasiak dwie (48, 54), Jaskiernia (71) – Paszek (14), J. Nowak (42).
Żółte kartki: Wawrzyniak, Koniarek, Tutaj, J. Nawrocki – Iwan, Machała, Dąbrowski.
Sędziował: Maciej Kuropatwa (Ruda Śląska). Mecz bez udziału publiczności.
Śląsk: Stopyra – Koniarek, Mołas, Wawrzyniak, Terbalyan (46. J. Nawrocki) – Palka, Krzywda (46 Ściętek), Tutaj, Lesik, Kosela (46. Jaskiernia) – B. Nawrocki (46. Wasiak).
Ruch: T. Nowak – Machała (89. Słota), Iwan, Sikora, Winciersz – Paszek, Duchowski, Dąbrowski (86. Lazar), J. Nowak, Iwanek (81. Rudek) – Tsuleiskiri (63. Bartolewski).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa