Szybko i komfortowo. Zarejestruj pojazd w Pawilonie C

Szybko i komfortowo. Zarejestruj pojazd w Pawilonie C

W Chorzowie zarejestrowanych jest ponad 65 tysięcy pojazdów, a ich liczba stale rośnie. Rejestracja nowych pojazdów to najczęstsza przyczyna wizyty mieszkańców w Urzędzie Miasta.

Od lipca wszystkie związane z tym formalności można załatwić poza budynkiem ratusza, w Pawilonie C na nowym rynku. Proces legalizacji nowego pojazdu zajmuje około 30 minut, stąd decyzja o utworzeniu dodatkowego punktu, którego godziny pracy są wydłużone w stosunku do czasu pracy Urzędu Miasta. Pozostałe zadania Referatu Komunikacji, między innymi: odbiór dokumentów, przerejestrowania, zmiany właścicieli, zgłoszenia sprzedaży, rejestracja instalacji gazowej, nadal załatwiane są w ratuszu.

Przed Pawilonem C znajduje się komputer z dostępem do Biuletynu Informacji Publicznej. Lokal jest klimatyzowany i wyposażony w fotele. W nowym biurze są czynne dwa stanowiska obsługujące mieszkańców, docelowo będzie jeszcze jedno.

Zachęcam wszystkich którzy chcą zarejestrować pojazd, aby robili to w nowym punkcie rejestracji, w komfortowych warunkach i przy krótkim czasie oczekiwania – informuje Krzysztof Karaś, Sekretarz Miasta.

Rejestrować pojazdy w Pawilonie C można od poniedziałku do środy w godzinach od 8.00 do 16.00, w czwartek od 8.00 do 17.00 i w piątek od 8.30 do 13.00. Płatności dokonać można jedynie kartą. Dodatkowo będzie tam możliwy odbiór nowych tablic rejestracyjnych po wcześniejszym telefonicznym zgłoszeniu takiej potrzeby w Referacie Komunikacji UM.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa