Derby w hali MORiS. Sensacyjny lider zagra z Cleareksem

Derby w hali MORiS. Sensacyjny lider zagra z Cleareksem
Poprzednie spotkanie z AZS UŚ w Chorzowie zakończyło się wysoką wygraną Cleareksu 10:4. Na zdjęciu Wadim IwanowFot. Adrian Ślązok

AZS UŚ Katowice to rewelacja tego sezonu. Wygrał wszystkie spotkania, m.in. z mistrzem Polski Rekordem Bielsko-Biała. Czy Clearex znajdzie sposób na rozpędzonych „Akademików”?

Z uwagi na zbliżający się turniej eliminacyjny do mistrzostw świata (24-27.10. w Zielonej Górze) piąta kolejka Futsal Ekstraklasy odbędzie się w nietypowym terminie, bo w środku tygodnia. Do Chorzowa przyjedzie w środę (9.10.) najlepszy obecnie zespół ligi – AZS UŚ Katowice.

Prowadzeni przez Miłosza Kocota katowiczanie są rewelacją tego sezonu Ekstraklasy. Wygrali wszystkie cztery spotkania. Po pokonaniu Red Dragons Pniewy (6:3), beniaminka Futsal Leszno (4:1) i Piasta Gliwice (3:0) okazali się lepsi także od mistrza Polski Rekordu Bielsko-Biała. AZS UŚ wygrał 4 października z bielszczanami 5:3.

W barwach sensacyjnego lidera występuje kilku piłkarzy z chorzowską przeszłością: bramkarz Bartłomiej Krzywicki, Piotr Łopuch, Konrad Podobiński, Jacek Hewlik czy Daniel Wojtyna.

Clearex traci aż dziewięć punktów do lidera. To konsekwencja trzech wyjazdowych porażek – w Lesznie, Bielsku-Białej i Jelczu-Laskowicach. Nasz zespół zwyciężył tylko raz, w derbach z Piastem Gliwice u siebie (3:1). Chcąc zachować kontakt z czołówką (oprócz AZS UŚ dwanaście punktów ma także Gatta Zduńska Wola), musi wygrać środowe derby.

Mecz Clearex Chorzów – AZS UŚ Katowice rozpocznie się w środę o godz. 18.00, w hali przy ul. Dąbrowskiego 113.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa