Reklama:


Seweryn Siemianowski nowym prezesem Ruchu

Seweryn Siemianowski nowym prezesem Ruchu
Seweryn Siemianowski od 10 października pełni funkcję prezesa zarządu Ruch Chorzów SAFot. Ruch Chorzów

Były piłkarz „Niebieskich” Seweryn Siemianowski został w czwartek powołany na stanowisko prezesa Ruch Chorzów SA. Jednocześnie z klubem pożegnał się wiceprezes Marcin Waszczuk.

– Jestem na tyle ambitnym człowiekiem, że nie przyszedłem tutaj posiedzieć, ale żeby zrobić coś dobrego dla tego klubu. Nie będę niczego obiecywał, nie należę do „złotoustych”. Wolę wziąć się od razu do roboty i wspólnie z wszystkimi zainteresowanymi stronami dążyć do odbudowy Ruchu i przywrócenia go na salony – powiedział nowy prezes „Niebieskich” cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Seweryn Siemianowski ma 44 lata. Jest wychowankiem Ruchu. W pierwszym zespole debiutował latem 1994 r. W sumie z „eRką” na piersi wystąpił 73 razy. W 1996 r. sięgnął z „Niebieskimi” po Puchar Polski, a w 1998 r. dotarł do finału Pucharu Intertoto.

Po zakończeniu kariery piłkarskiej rozpoczął pracę trenerską. Szkolił m.in. grupy młodzieżowe i rezerwy Ruchu oraz juniorskie reprezentacje Śląska. Jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Posiada licencję trenerską UEFA A. Od 2004 r. związany jest z UKS Ruch Chorzów, gdzie jest nie tylko trenerem młodzieży, ale także od trzech lat dyrektorem klubu.

Jednocześnie z klubem z Cichej pożegnał się Marcin Waszczuk. Dotychczasowy wiceprezes zarządu został odwołany podczas czwartkowego posiedzenia Rady Nadzorczej. Stanowisko piastował od 7 lipca br.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości