Reklama:


Młodzi głosują. Prawybory w „Słowaku”

Fot.: M. Śliwa

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu. Dziś zagłosowali uczniowie Uniwersyteckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego.

Uczniowie Słowaka po raz kolejny włączyli się do programu „Młodzi głosują+”. Jest to program stworzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, które ma na celu zorganizowanie w szkołach kampanii profrekwencyjnej oraz symulacji wyborów, a tym samym zachęcenie młodzieży do udziału w życiu publicznym.

– Około 60% młodych ludzi zadeklarowało, że nie pójdzie na wybory. Chodzi o to, aby zmienić te liczbę i zwiększyć świadomość wśród tych, którzy niedawno uzyskali prawo do głosowania, żeby poszli na wybory i zadecydowali o losach kraju – komentuje Wiktoria Forma, uczennica I LO

Dzisiejsze głosowanie poprzedziła kampania profrekwencyjna, w ramach której uczniowie zorganizowali wykłady i konkursy o tematyce wyborczej. W wolnym czasie młodzież musiała przygotować wszystkie niezbędne rzeczy do przeprowadzenia symulacji wyborów – karty do głosowania, stanowisko, urny i plakaty zachęcające do wzięcia udziału w szkolnych prawyborach.

– Głosowanie jest naszym prawem, z którego powinniśmy korzystać. Mamy wpływ na naszą przyszłość, to w jakiej Polsce żyjemy. Jest to ważne, żeby każdy obywatel oddał swój głos – komentuje Karolina Kisiel, uczennica I ULO i koordynatorka projektu „Młodzi Głosują+”

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa