Przetestuj loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Przetestuj loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Tunele aerodynamiczne to miejsce, w którym można poczuć się tak, jak ptak. Chcesz przeżyć niesamowitą przygodę? Wykonaj rezerwację teraz!

Latanie jak ptak bez samolotu i spadochronu? Teraz to możliwe! Wystarczy odwiedzić tunel aerodynamiczny, aby przeżyć niesamowitą przygodę. Taka propozycja dostępna jest także dla mieszkańców Górnego Śląska. To właśnie w Katowicach działa jeden z najnowocześniejszych aerotuneli w Polsce.

Czym dokładnie jest konstrukcja taka, jak tunel aerodynamiczny? Czy w tunelach może polatać każdy? Jak odbywa się lot krok po kroku? W końcu, z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć? Sprawdź teraz i przygotuj się na doznania, których szybko nie zapomnisz!

Tunel aerodynamiczny – symulator swobodnego spadania

Swobodnym spadaniem nazywa się czas podczas skoku spadochronowego, gdy skoczek lub skoczkowie w przypadku skoku tandemowego lecą w dół bez otwartej czaszy spadochronowej. Przez długi czas bezpieczne swobodne spadanie możliwe było tylko podczas skoku. Teraz jednak można skorzystać z alternatywy, a mianowicie z lotów w tunelu aerodynamicznym o konstrukcji pionowej.

Pionowy tunel aerodynamiczny wyposażony jest w duże wentylatory, które pozwalają na uzyskanie prędkości powietrza nawet na poziomie 300 km/h. Taka prędkość jest wystarczająca do tego, aby unieść w górę człowieka i dać efekt podobny do latania.

Tunele aerodynamiczne są przy tym całkowicie bezpieczne w użytkowaniu. Wewnątrz znajduje się specjalna platforma z siatki, która zabezpiecza uczestników lotu. Tunel jest także przeszklony, dlatego z zewnątrz widać, co dzieje się w środku.

Kto może latać w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne są przeznaczone dla praktycznie każdego, kto chciałby poczuć swobodne spadanie na własnej skórze. Jeśli osoba nie posiada szczególnych przeciwwskazań do uprawiania sportów, wtedy najczęściej także może wziąć udział w locie w tunelu.

Warto przy tym wskazać, że taka rozrywka przeznaczana jest nie tylko dla osób pełnoletnich, ale także dla dzieci i młodzieży. Nie ma ograniczeń wiekowych!

Aby wziąć udział w locie, nie trzeba żadnych szczególnych przygotowań, na przykład treningów, szkoleń, badań lekarskich, dlatego możemy wziąć w nich udział praktycznie z marszu.

Należy jednak pamiętać o tym, że tunel aerodynamiczny nie jest przeznaczony dla każdego.

Główne przeciwwskazania do lotów w aerotunelu:

  • schorzenia płuc, w tym astma
  • schorzenia serca
  • choroby neurologiczne
  • choroby zakaźne
  • przewlekłe choroby układu ruchu
  • epilepsja
  • ciąża
  • operacja chirurgiczna w ostatnich 3 miesiącach

Warto także wskazać, że do wzięcia udziału w locie w tunelu aerodynamicznym należy posiadać wzrost mieszczący się w przedziale 150-195 cm oraz maksymalny ciężar ciała do 100 kg.

Loty w tunelu aerodynamicznym – krok po kroku

Aby polatać w aerotunelu, należy na początku wykonać swoją rezerwację. Jeśli interesuje nas tunel aerodynamiczny w Katowicach, można zrobić to na stronie internetowej: katowice.profly.pl.

Następnie, wyznaczonego dnia i godziny przyjeżdżamy do tunelu. Tam podpisujemy dokumenty i odbieramy strój do lotu – kombinezon, kask, zatyczki do uszu. Potem bierzemy udział w przeszkoleniu z instruktorem. Po zakończeniu przygotowań możemy już wejść do tunelu i tam zaznać niesamowitych emocji – oczywiście, cały czas pod okiem instruktora, który dba o bezpieczeństwo uczestników lotu.

Podstawowy czas trwania lotu w tunelu aerodynamicznym to 3 minuty, które dzielone są na dwie części po 1,5 minuty każda.

Ile należy zapłacić za tunel aerodynamiczny? Tak naprawdę nie jest to bardzo wysoki wydatek, biorąc pod uwagę emocje, jakie ze sobą niesie. 3-minutowy lot dla osoby dorosłej to koszt 259 złotych, natomiast dla osoby poniżej 18. roku życia to 229 złotych. W ofercie znajdziemy także specjalne pakiety lotów, z którymi za taką niebanalną rozrywkę można zapłacić jeszcze mniej.

Lot w tunelu można kupić także jako upominek dla wybranej osoby. Wtedy warto wybrać voucher upominkowy – kupimy go także on-line.

Zarezerwuj swój lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach już teraz i przygotuj się na niesamowite doznania!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa