ChLF. „Ośmiopak” snajpera Silesii

ChLF. „Ośmiopak” snajpera Silesii

Mateusz Malec (Riker Silesia) popisał się nie lada wyczynem w spotkaniu z Gemini Alpolem. Dzięki temu prowadzi w wyścigu o koronę króla strzelców z dużą przewagą. Victoria Klimzowiec wygrała zaległe derby, ale dzień później musiała uznać wyższość mistrza.

I LIGA: Hat-trick, cztery gole, czasem pięć – to w rozgrywkach chorzowskiej elity zdarza się wcale nie tak rzadko. Jednak aż osiem trafień robi ogromne wrażenie! Mateusz Malec (Riker Silesia) nie miał litości dla obrońców i bramkarza Gemini. Dzięki jego „ośmiopakowi” Silesia zwyciężyła 12:4. Malec strzelił w tym sezonie już 14 goli (kolejnych zawodników wyprzedza o osiem bramek).

Pracowity weekend mają za sobą zespoły z Klimzowca. W sobotę zmierzyły się w derbach, w meczu zaległym z trzeciej kolejki. Artur Winciersz ustrzelił hat-tricka, a Victoria wygrała 5:1. Dzień później piłkarze tej ekipy nie byli już jednak w tak dobrych nastrojach, bo w starciu z mistrzem Irex Gazem doznali porażki 3:5. Z kolei Klimzowiec powetował sobie derbowe niepowodzenie, gromiąc Wspólnie dla Chorzowa.

W meczu pierwszej z ostatnią drużyną tabeli niespodzianki nie było. Budoserwis przedłużył serię zwycięstw, Mateco zaś pozostaje jedyną ekipą bez wygranej. Bryka, pokonując AC Hilda, udowodniła, że jest jak na razie najsilniejszym z beniaminków. Zajmuje trzecie miejsce, a w następnej kolejce bronić go będzie w spotkaniu z czwartą Silesią.

Mecz zaległy
Klimzowiec – Victoria Klimzowiec 1:5

Ł. Stefański – A. Winciersz 3, P. Guzowski, D. Kłosek.
4. kolejka
Danmar Kuś – Zotex Thunder 3:1

Ł. Niśkiewicz, R. Pleszak, Ł. Skok – T. Ptaszek;
Victoria Klimzowiec – Irex Gaz 3:5
K. Dylewski 2, Ł. Osiński – R. Górny 2, D. Rymaszewski, A. Stachański, B. Tarnówka;
Bryka – AC Hilda 5:3
M. Klaus 3, B. Grosicki, D. Grudzień – M. Bartłomiejczyk, Wawrzynek, M. Zaremba
Budoserwis – Mateco 5:2
A. Mania 2, Ł. Bidelski, P. Krzyżowski, M. Ogórek – M. Majchrzak, R. Wolniewicz;
Gemini Alpol – Riker Silesia 4:12
Ł. Grzebieniowski, S. Grzebieniowski, Gaszi – M. Malec 8, J. Grzybowski 3, K. Piekarski;
Klimzowiec – Wspólnie dla Chorzowa 9:1
D. Koniarek 4, K. Piskorz 3, T. Budzik 2 – M. Przybyła.

Tabela: Budoserwis 12 pkt., Irex Gaz 9, Bryka 9, Riker Silesia 7, Danmar Kuś 7, Victoria Klimzowiec 6, Klimzowiec 6, Gemini Alpol 3, Wspólnie dla Chorzowa 3, Zotex Thunder 3, AC Hilda 3, Mateco 2.

II LIGA: Contra jest pierwszy zespołem, który urwał punkty Autor Teamowi (2:2). Tuż za plecami lidera plasują się Dam Pack Kalimex oraz Efekt, które wygrały po raz trzeci w tym sezonie. Za niespodziankę kolejki należy uznać porażkę WSD z Wert Know How 3:6.

W meczu drużyn, które po trzech kolejkach pozostawały bez punktów, lepsza okazała się Siekiera Piła. Tele-Nat&Milon na pierwszą zdobycz będzie musiał jeszcze poczekać.

4. kolejka
Tele-Nat&Milon – K.S. Siekiera Piła 2:4

K. Witkowski 2 – M. Kuc 2, E. Wójciak 2;
Efekt Chorzów – Kraken Team 3:1
B. Krawczyk 2, P. Painta – M. Kowalski;
Dampack Kalimex – Stokson 3:0
P. Brodocz, J. Lachowski, G. Nieć;
Tajfun – Koreja.pl 3:2
K. Czapura, P. Świerk, S. Szernich – M. Szaton, R. Walus;
WSD – Wert Know How 3:6
T. Pogoda, A. Sabalski, A. Skiba – M. Johna 3, Ł. Gąsior, A. Łaskawiec, K. Kocieł;
Contra – Autor Team 2:2
A. Kutschereiter 2 – P. Bejm, M. Matusiak.

Tabela: Autor Team 10 pkt., Dam Pack Kalimex 9, Efekt Chorzów 9, Tajfun 7, Contra 7, Koreja.pl 6, WSD 6, Kraken Team 5, Wert Know How 4, Stokson 3, Siekiera Piła 3, Tele-Nat&Milon 0.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa