Reklama:


Darmowe szkolenie dla przyszłych rodziców

Darmowe szkolenie dla przyszłych rodziców

Jak chronić niemowlęta przed chorobami? Jak zminimalizować ryzyko zachorowania na choroby zakaźne? Jakie szczepienia są obecnie obowiązkowe, a które są zalecane? Odpowiedzi na te i inne pytania przyszli rodzice poznają podczas spotkania w chorzowskiej Szkole Rodzenia SIMiN Familia.

Choroby zakaźne są szczególnie niebezpieczne dla najmłodszych, gdyż ich system odpornościowy nie jest na tyle wykształcony, by samodzielnie toczyć walkę z wirusami. Dzięki szczepieniom dziecko otrzymuje tarczę ochronną, która pozwala uniknąć większości znanych chorób zakaźnych, poprzez wytworzenie swoistych przeciwciał.

Co roku Główny Inspektor Sanitarny aktualizuje Kalendarz Szczepień, by rodzice mieli jasną informację, na jakie choroby powinny zostać zaszczepione dzieci, by uniknąć chorób zakaźnych, niosących za sobą ryzyko groźnych powikłań. O programie szczepień, sytuacji epidemiologicznej w kraju, ryzyku zachorowań oraz o przebiegu chorób wirusowych opowie przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie podczas bezpłatnych wykładów zorganizowanych 25 października w Szkole Rodzenia SIMiN Familia.

Bezpłatny wykład odbędzie się 25 października o godzinie 17:00 na terenie Szkoły Rodzenia (Budynek Poradni Specjalistycznych UROVITA, przy ul. Strzelców Bytomskich 11).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości