Reklama:


Rozbiły Zgodę i zagrają w finale pucharu

Rozbiły Zgodę i zagrają w finale pucharu
Michalina Gryczewska rzuciła dwa gole w spotkaniu ze ZgodąFot. Marcin Bulanda

Druga drużyna KPR Ruch Chorzów awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. 13 listopada zagra o trofeum z MTS Żory.

W tym sezonie KPR Ruch Chorzów dysponuje wyjątkowo szeroką kadrą, dlatego w tym sezonie zgłosił do rozgrywek dwa zespoły – pierwszy gra w zawodowej Superlidze, drugi jest liderem II ligi (trzeci szczebel).

Rezerwy Ruchu rozpoczęły w środę rywalizację w wojewódzkim Pucharze Polski. W półfinale zespół Ryszarda Jarząbka podejmował pierwszoligową Zgodę Ruda Śląska. W składzie Ruchu II widniało sporo zawodniczek z kadry pierwszej drużyny – m.in. Klaudia Cygan, Joanna Rodak, Dominika Nimsz, Aleksandra Jaroszewska, Aleksandra Sójka czy Klaudia Grabińska.

Tylko w pierwszych minutach kibice oglądali wyrównane spotkanie. Zgoda dwukrotnie obejmowała prowadzenie, ale po 10. minutach było już 6:4 dla „Niebieskich”. Jaroszewska z łatwością oszukiwała obronę rywalek, łącznie zdobyła w pierwszej części aż osiem goli. Dobrze w bramce Ruchu II spisywała się Wiktoria Bednarek, która nie tylko udanie interweniowała, ale także zaliczała asysty, wyrzucając piłkę do koleżanek, które wychodziły z kontrą.

Przewaga Ruchu błyskawicznie rosła. W 20. minucie prowadził już 14:6, a ostatni fragment I połowy wygrał 10:2 (i do szatni schodził przy wyniku 24:8).

Trener Jarząbek wprowadził po przerwie na boisko m.in. Wiktorię Kosmowską, Sylwię Szołtysek i Sandrę Kiel. Każda z nich rzuciła po trzy gole. Niewiele zabrakło, a Ruch II osiągnąłby granicę 50 goli. Skończyło się na 47 (w II połowie „Niebieskie” zmarnowały dwa rzuty karne), przy 20 straconych.

Ruch II zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzki z MTS Żory. Spotkanie odbędzie się w hali MORiS 13 listopada o godz. 18.00. Zwycięzca otrzyma nie tylko trofeum, ale także prawo gry w rozgrywkach szczebla centralnego (teoretycznie więc może dojść do sytuacji, że Ruch II wpadnie na… Ruch).

Przypomnijmy, że pierwszy zespół „Niebieskich” przygotowuje się do kolejnego meczu w Superlidze. W niedzielę (3.11.) podopieczne Michała Boczka zagrają w Elblągu ze Startem.

Półfinał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim
KPR Ruch II Chorzów – Zgoda Ruda Śląska 47:20 (24:8)
KPR Ruch II: Bednarek, Kuszka – Kosmowska 3, Jaroszewska 8, Doktorczyk 2, Cygan 6, Rodak 5, Nimsz 4, Kiel 3, M. Gryczewska 2, Sójka 8, Grabińska 3, Szołtysek 3.
Zgoda: Podsiedlik, Zimowska, Wróbel – Zioła 5, Krzysteczko 6, Nawrocka, Prokop 1, Kita, Zelek 1, Zawada 1, Kuberek, Korbel 3, Kawalec 2, Chruścińska 1.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości